Vali Bilgin’den Korona Açıklaması

Kırklareli Valisi Osman Bilgin, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli
Birlik Günü etkinlikleri sırasında sağlık çalışanlarıyla hatıra
fotoğrafı çektirdi. Burada sağlık çalışanlarının son 1 buçuk yıldır çok yoğun çalışmalar sergilediğini kaydeden Vali Osman Bilgin, bu nedenle tüm sağlık çalışanları için alkış istedi. Son günlerde artan vaka sayıları ile ilgili de konuşan Vali Bilgin, vatandaşların
rehavete kapılmaması ve maske kullanmaya özen göstermesi
gerektiğinin altını çizdi. Vaka sayılarının arttığını ve yeni bir
sıkıntıya doğru gidildiğini ifade ederek; “Korona konusunda
çok rahatladık diyordum, Delta varyantıyla yeni bir sıkıntıya doğru gidiyoruz. İlimiz aşı konusunda çok iyi durumda bu nedenle ben vatandaşlarımıza teşekkür etmek istiyorum. Aşı konusunda ilk 3 ilden birisiyiz. Bu rağmen son günlerde korona vakalarında ilimizde dahi artışlar yaşanıyor” dedi.

Kırklareli Valisi Osman Bilgin, son günlerde artan vaka sayıları hakkında açıklamalarda bulundu. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri sırasında konuşan Vali Bilgin, yeni bir sıkıntıya doğru gidildiğini vurguladı.
“Kalabalık ortamlarda maske
takmayı ihmal etmeyelim
rehavete kapılmayalım”
Vatandaşların rehavete kapılmaması ve maske kullanmaya özen göstermesi gerektiğini söyleyen Vali Bilgin; “Korona konusunda çok rahatladık diyordum, Delta varyantıyla yeni bir sıkıntıya doğru gidiyoruz. İlimiz aşı konusunda çok iyi durumda bu nedenle ben vatandaşlarımıza teşekkür etmek istiyorum. Aşı konusunda ilk 3 ilden birisiyiz. Bu rağmen son günlerde korona vakalarında ilimizde dahi artışlar yaşanıyor. Hem kaymakam hem de vali olarak 21 yıldır sağlık teşkilatının başı olarak görev alıyorum ama en yoğun mesaimi bu son 1 buçuk yılda yaptım. Allah tüm sağlık çalışanlarımızdan razı olsun bizi onlarsız bırakmasın. Kalabalık ortamlarda maske takmayı ihmal etmeyelim rehavete kapılmayalım” şeklinde konuştu.
Bayramın geldiğini de hatırlatan Vali Bilgin, bayram süresince yakın ilişkilerden mümkün olduğunca uzak durulması gerektiğini ifade etti. Sayıların arttığını söyleyen Bilgin, yeniden kapanma yaşanmasını istemediğini kaydetti. Yeni bir kapanmanın esnafı zor duruma zaten zor durumda olan esnafı daha da zor duruma sokacağını belirten Vali Bilgin, vatandaşlardan dikkatli olmalarını istedi. (H.M.Taner)

Yorum Yazın

Bu Habere Henüz Yorum Yapılmadı. İlk Sen Ol