Pınarhisar TOKİ’de ÇED süreci tamamlandı

Kırklareli’nin Pınarhisar İlçesi’nde yapılması planlanan “206 Adet Konut, 1 Adet Ortaokul İnşaatları ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi” projesi ile ilgili Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na sunulan proje tanıtım dosyasının incelemesi tamamlandı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nda yapılan inceleme ve değerlendirmenin ardından Kırklareli Valiliği’nce 'Çevresel Etki Değerlendirmesi Gerekli Değildir' kararı verildi. Geçtiğimiz haftalarda TOKİ konutları ile ilgili bir açıklama yapan Pınarhisar Belediye Başkanı İhsan Talay’da konutlar için kazmanın 20 Nisan’da vurulacağını, 2+1 olarak düşünülen konutların bir kısmının 3+1 olarak revize edileceğini ve 2023 yılında TOKİ konutlarının bitirilmesinin planlandığını söylemişti.Proje kapsamında 140 adet 2+1, 64 adet 3+1, 24 adet dükkan, 1adet orta okul, 1 adet ana okulu, 1 adet Cami ve Meydan yapılacak.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Çevresel Etki İzin ve Denetimler Genel Müdürlüğü’nün ÇED duyuruları bölümünde yer alan bilgiye göre, Kırklareli’nin Pınarhisar İlçesi Camikebir Mahallesi’nde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından yapılması planlanan 206 Adet Konut, 1 Adet Ortaokul İnşaatları ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi projesi ile ilgili olarak Bakanlığa sunulan Proje Tanıtım Dosyasının incelendiği ve değerlendirildiği bildirildi. ÇED Yönetmeliği'nin ilgili maddesi gereğince 206 Adet Konut, 1 Adet Ortaokul İnşaatları ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi Projesi'ne bu kapsamda (Valilikçe)'Çevresel Etki Değerlendirmesi Gerekli Değildir' kararı verildiği belirtildi.
Pınarhisar’ın Camiikebir Mahallesi, 25 Ada/2 Parsel adresinde yapılması planlanan “206 Adet Konut, 24 Derslikli Ortaokul İnşaatları ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi” işi ile ilgili ilk kazmanın 20 Nisan’da vurulması bekleniyor. Önceki gün “Çevresel Etki Değerlendirmesi Gerekli Değildir” kararı çıkan proje ile ilgili olarak Pınarhisar Belediye Başkanı İhsan Talay da geçtiğimiz hafta başında bir açıklama yaparak son gelişmeleri paylaşmıştı.
20 Nisan tarihinde çalışmaların start alacağını belirten Başkan Talay; “Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi tarafından yapılacak olan 204 konutluk TOKİ Evleri kazı çalışmaları yakında başlıyor. 204 konut olarak başlayacak Projemizde:140 adet 2+1 hak kazanan 82 kişi, 64 adet 3+1 hak kazanan sayısı 97, 24 adet dükkan, 1adet orta okul, 1 adet ana okulu, 1 adet Cami ve Meydan yer alacak. 2+1 olarak düşünülen konutların bir kısmı 3+1 olarak revize edilecektir. 20 Nisan’da başlayacağımız TOKİ konutlarımızı 2023 yılında bitirmeyi hedefliyoruz” açıklamasında bulunmuştu. (H.M.Taner)

Yorum Yazın

Yapılan Yorumlar

  1. "Çevresel Etki Değerlendirmesi Gerekli Değildir."