Milli Eğitimden 'Eğitimde Sürdürülebilirlik' projesi

Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün koordinesinde hazırlanan uluslararası "Eğitimde Sürdürülebilirlik" isimli proje Türkiye Ulusal Ajansı tarafından hibe desteği almaya hak kazandı. Pandemi ihtiyaçlarından doğan proje ile öğretmen ve öğrencilerin çevrimiçi uzaktan eğitim alanında bilgi, beceri, donanım ve yeterliliklerinin artırılması hedefleniyor. 139.168,00 Euro’luk projeyi Kırklareli Milli Eğitim Müdürlüğü, yerli ve yabancı 6 ortağı ile birlikte gerçekleştirecek.


Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinasyonunda hazırlanan "Eğitimde Sürdürülebilirlik" konulu proje ile öğretmen ve öğrencilerin çevrimiçi uzaktan eğitim alanında bilgi, beceri, donanım ve yeterliliklerinin artırılması ve öğretmenler, öğrenciler ve veliler için bu sürecin en faydalı şekilde yürütülmesini destekleyecek bir e-rehber hazırlanacak.

Proje kapsamında iki Uluslararası Proje Toplantısı ve dört eğitim, öğretim ve öğrenme faaliyeti olmak üzere altı faaliyet gerçekleştirilecek. Türkiye’den Anadolu Üniversitesi, Romanya’dan Liceul Tehnologic "Constantin Brancoveanu'", İtalya’dan Universita Telematica Pegaso, Afyonkarahisar Kocatepe Anatolian High School, Afyonkarahisar Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu ile Estonya’dan Tallinna 21. Kool okullarının ortak olduğu projenin 139.168 Euro bütçesi bulunuyor. Projede 7 ortaktan toplam 100 öğretmen görev alacak. (H.M.Taner)

Yorum Yazın

Bu Habere Henüz Yorum Yapılmadı. İlk Sen Ol