Kırklareli’nde lavanta üreticileri kooperatifleşiyor

İlimizde lavanta üretimi yaparak Sınırlı Sorumlu Kırklareli Tıbbi Aromatik Bitkiler ve Üretim ve İşletme Kooperatifini kuran yedi denetim ve yönetim kurulu üyesi kooperatif onayı için dün Kırklareli Ticaret İl Müdürlüğü’nde bir araya geldi. Kırklareli İl Tarım ve Orman Müdürü Mehmet Aksoy ile Kırklareli Ticaret İl Müdürü Mustafa Uzan tarafından teslim alınan sözleşmeler onaylanmak üzere Kırklareli Ticaret Bakanlığı’na gönderilecek. İmza sonrasında açıklamada bulunan Ticaret İl Müdürü Uzan ile İl Tarım ve Orman Müdürü Aksoy kooperatifin bir güç olduğunu belirterek bu birlikteliğin hayırlı olmasını diledi.

Kırklareli’nde lavanta üretimi yapan yedi üretici dün Kırklareli Ticaret İl Müdürlüğü’nde bir araya gelerek birlikteliği içeren sözleşmeleri Kırklareli Ticaret İl Müdürü Mustafa Uzan ve İl Tarım ve Orman Müdürü Mehmet Aksoy’a teslim ettiler. Teslim alınan sözleşmeler onaylanmak üzere Kırklareli Ticaret Bakanlığı’na gönderilecek. 

İmza sonrası açıklamalarda bulunan ve kooperatifin bir güç olduğunu dile getiren Ticaret İl Müdürü Mustafa Uzan, “Kırklareli ilimizde lavanta üreten gücün birleşmesiyle büyük bir güç doğacak. Lavanta yetiştiriciliğini inşallah daha büyük boyutlara taşıyıp işlenmeye kadar götürecek ve Türkiyemiz için hayırlı olacak bir işe imza atmak için toplandık. Tarım İl Müdürlüğümüz ile birlikte sizlerin bu güzel birlikteliğinizin başlangıcı olan sözleşmemizi teslim alacağız ve bakanlığımıza göndereceğiz. Hepinize hayırlı olsun diliyorum. İnşallah başarılarınız sonuna kadar devam eder. Kooperatif bir güçtür. Siz de o gücü yakaladınız. İnşallah bu güçle devam edeceksiniz. “ dedi.
Bu birlikteliğin hayırlı olmasın dileyen İl Tarım ve Orman Müdürü Aksoy ise, “Sayın Valimiz göreve başladığımızda lavanta üreticilerini bir araya getirmemizi bizlerden talep etmişti. Aynı şekilde aronia üreticilerimizi de birleştirmeyi düşünüyoruz. Kızılcıkdere’de de bu şekilde çalışıyoruz. Ben bu birlikteliğin öncelikle Kırklareli’ne sonra sizlere sonra hanımefendilere hayırlı olmasını diliyorum. Çünkü onlar lokomotif olursa bu işler yürüyecek. Bizler bu konuda üstümüze düşen görevleri yerine getireceğiz. “ ifadelerini kullandı. (S.Ünver)

Yorum Yazın

Bu Habere Henüz Yorum Yapılmadı. İlk Sen Ol