Kırklareli’nde Ramazan pidesinin fiyatı belirlendi

Kırklareli’nde Ramazan ayında sofralarımıza gelecek olan pidenin fiyatı belli oldu. Buna göre 270 gram pide 3 TL, 420 gram pide ise 5 TL’den satışa sunulacak. Yumurtalı ve susamlı pidenin fiyatında ise +1 TL fiyat farkı olacak…

Mübarek Ramazan ayına yaklaştığımız şu günlerde, özlenen lezzetlerden bir tanesi de pide oluyor. Her Ramazan ayında soframıza konuk olan pide 7’den 70’e, kutsal ayın değişmez geleneklerinden bir tanesi.
Ramazan ayına günler kala, beklenen pide fiyatı da belirlendi. Kırklareli Esnaf Odaları Birliği’nden edindiğimiz bilgilere göre bu yılın pide fiyatları şöyle;
270 gram pide 3 TL, 420 gram pide ise 5 TL’den satışa sunulacak. Yumurtalı ve susamlı pidenin fiyatında ise +1 TL fiyat farkı olacak.
Bu rakamlara göre 3 TL karşılığında evlerimize girecek pidenin 420 gramını ise 5 TL’den satın alacağız. 270 gram susamlı veya yumurtalı bir pide yemek istiyorsak 4 TL’den, 420 gram susamlı veya yumurtalı pideyi ise 6 TL’den satın alabileceğiz.
Ramazan ayı
2021 Ramazan ayı, 13 Nisan tarihinde başlayacak. 12 Mayıs tarihinde de sona erecek. Ramazan Bayramı ise 13 Mayıs Perşembe günü başlıyor, 15 Mayıs, Cumartesi günü bitiyor.
Ramazan ayı içinde olan ve ‘Bin Aydan Daha Hayırlı' olarak ifade edilen Kadir Gecesi ise 8 Mayıs 2021'de idrak edilecek.

RAMAZAN AYI İÇİN YENİ TEDBİR KARARLARI
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yaptığı açıklamalardan satır başları şu şekilde;
* Ramazan ayında ise hep birlikte biraz fedakarlık yapacağız. Bu mübarek ay boyunca ülke genelinde hafta sonları sokağa çıkma sınırlaması uygulayacağız.
* Sadece Ramazan ayı boyunca Türkiye genelinde lokanta ve kafe gibi işletmeler hizmetlerini paket servisle sınırlandıracak.
* Yine Ramazan ayı boyunca ülke genelinde toplu iftar ve sahur gibi etkinlikler gerçekleştirilemeyecektir. Bu uygulamadan etkilenecek lokanta ve kafe gibi işletmecilere mevcut desteklere ilave olarak bazı katkılar sağlayacağız.
* Nisan ve mayıs aylarında normalleşme ve ücretsiz izin uygulaması kapsamında sigorta primi desteğinden yararlanamayan lokanta ve kafe çalışanlarımızın da prim yüklerini üstlenecek, ayrıca bunlara kişi başı 1500 TL nakdi ödeme yapacağız.
* Vatandaşlarımızdan bayramla birlikte her alanda özgürlüğümüzü gönlümüzce yaşayacağımız bir Türkiye fotoğrafına kavuşmak için bu süreci dikkatle ve hassasiyetle değerlendirmeye davet ediyorum.
* Çok yüksek riskli grubu teşkil eden kırmızı kategorideki illerimizin sayısı maalesef nüfusumuzun yüzde seksenini teşkil eden 58 şehre ulaşmıştır.
* Elimizdeki veriler ve yaptığımız değerlendirmeler bütün bunlar ışığında şu hususları milletimizle bugün paylaşma kararı aldık.
* Türkiye'nin tamamında sokağa çıkma sınırlaması akşam 21.00 ve sabah 5.00 olarak haftanın her günü devam edecektir
* Kırmızı kategorideki illerde sadece pazar günü uygulanan hafta sonu sokağa çıkma sınırlaması, artık cumartesi ve pazar günü olarak sürecektir.
* Lokanta, restoran, kafe gibi işletmeler renk ayrımı olmaksızın tüm Türkiye'de %50 kapasite ve belirlenen diğer kurallara uygun şekilde çalışabilecektir.
* Kapanma saati sonrası ve sokağa çıkma günlerindeki paket servis hizmeti mevcut haliyle devam edecektir.
(F. Kurtbayram)

Yorum Yazın

Bu Habere Henüz Yorum Yapılmadı. İlk Sen Ol