Kırklarelili Polat Türkiye Masa Tenisi Federasyonu Başkanlığına Aday

Kırklareli doğumlu Samet Polat, Türkiye Masa Tenisi Federasyonu Başkan Adayı oldu. Polat adaylık sürecinde yapacağı çalımlara doğduğu Kırklareli’nden start verirken, Gençlik ve Spor İl Müdürü Emrah Yüksel Babuşçu’yu makamında ziyaret etti.

Türkiye Masa Tenisi Federasyonu Başkan Adaylığını açıklayan Samet Polat, ilimizde bir takım ziyaretler gerçekleştirdi. Masa Tenisi dünyasında neredeyse her kademede görev aldığını kaydeden Polat, bundan sonra başkan olarak ülke masa tensine hizmet etmek istediğini söyledi.
Doğup büyüdüğü il olan Kırklareli’nden federasyon başkanlığına giden yol için ziyaretlerine başlayan Polat, Kırklareli Belediye Başkanını ve İl Gençlik Spor Müdürü Emrah Yüksel Babuşcu ile görüşmelerini gerçekleştirdi. Projelerini anlatan sosyal medya ve web sayfalarıyla öne çıkan başarı için değişim şart diyen hizmet etmek için tüm enerjisiyle çalışacağını anlatan Samet Polat, ilgi için teşekkür etti.
Türkiye Masa Tenisi Federasyonu Başkan Adayı Samet Polat
Samet Polat, uzun yıllardır Türk Masa Tenisi camiasında aktif olarak yer almış olup, sporculuktan antrenörlüğe, Dış İlişkiler Sorumluluğundan Sosyal Medya Direktörlüğüne bir çok farklı görevde bulunmuştur.
Ülkemizi bugüne kadar birçok Avrupa ve Dünya Şampiyonası'nda Delege olarak temsil eden, 2016 Rio Olimpiyatları Avrupa Kıta Elemesi Turnuva Direktörü görevini alan Polat, şu anda Avrupa Masa Tenisi Federasyonu Gençlik. Kom. Başkanvekilliği ve Balkan Masa Tenisi Birliği Gelişim Kom. Başkanı olarak çalışmalarına devam etmektedir. Son dönemde ETTU(Avrupa Masa Tenisi Fed.) ve BTTU(Balkan Masa Tenisi Fed.) ile onlarca ülkeden yüzlerce isme ulaşan çalışmalar gerçekleştirerek dikkatleri üstüne çekmiştir. 2 ayrı Uluslararası Masa Tenisi Federasyonu'nda yöneticilik yapan tek Türk olan ve günümüzde Balkan & Avrupa ve Dünya Masa Tenisinde tanınan bir isim olan Samet Polat, Türk Masa Tenisinin ufkunu açmak hedefiyle, yeni dönemde "Başarı İçin Değişim" mottosu ile Türkiye Masa Tenisi Federasyonu Başkanlığı hedefine yürüyor. (D.Atkoşan)

Yorum Yazın

Bu Habere Henüz Yorum Yapılmadı. İlk Sen Ol