Kaynarca Kadın Eli Yöresel Ürün Satış Yeri Açıldı

Kaynarca Belediyesi’nce hayata geçirilen Kadın Eli Yöresel Ürün Satış Yeri projesi açılışı dün gerçekleştirilen törenle gerçekleştirildi. Açılışı yapan Belediye Başkanı Serdar Türker’e üretici kadınlar da eşlik etti. 

İlimizin en çok çalışan ve proje üreten belediyelerinden birisi olan Kaynarca Belediyesi yine pek çok belediyeye örnek olacak bir projeyi hayata geçirdi.“Üreten Kadın, Üreten Toplum” sloganıyla oluşturulan Kadın Eli Yöresel Ürün Satış Yeri açılışı dün Kaynarca Belediye Başkanı Serdar Türker tarafından yapıldı. Proje hakkında konuşan Belediye Başkanı Türker; “Üreten Kadın, Üreten Toplum için çalışmalarımız devam ediyor. Kaynarcamızın tertemiz topraklarında, tertemiz suları ile değerli kadınlarımız tarafından bin bir emek ile üretilen yöresel ürünlerin satışının yapılacağı “Kadın Eli Yöresel Ürün Satış Yeri” açılışını değerli Kadınlarımız ile birlikte yaptık” şeklinde konuştu.
Kaynarca Belediyesi’nce hayata geçirilen Kadın Eli Yöresel Ürün Satış Yeri projesi açılışı dün gerçekleştirilen törenle gerçekleştirildi. Açılışı yapan Belediye Başkanı Serdar Türker’e üretici kadınlar da eşlik etti.
Her zaman kadınların yanında olacaklarını vurgulayan ve satış yerinde Kaynarcalı kadınların makarnadan mantıya, tarhanadan kuskusa ürettiği pek çok ürüne bu noktadan ulaşılabileceğini kaydeden Başkan Türker, kadınlara bol kazançlar diledi.
“Her zaman değerli kadınlarımızın yanında olacağız”
Başkan Türker açılışta yaptığı konuşmada; “Üreten Kadın, Üreten Toplum” sloganıyla oluşturulan Kadın Eli Yöresel Ürün Satış Yeri açılışı dün Kaynarca Belediye Başkanı Serdar Türker tarafından yapıldı. Proje hakkında konuşan Belediye Başkanı Türker; “Üreten Kadın, Üreten Toplum için çalışmalarımız devam ediyor. Kaynarcamızın tertemiz topraklarında, tertemiz suları ile değerli kadınlarımız tarafından bin bir emek ile üretilen yöresel ürünlerin satışının yapılacağı “Kadın Eli Yöresel Ürün Satış Yeri” açılışını değerli Kadınlarımız ile birlikte yaptık. Ayfer Dalfidan Hanım ve emekçi kadınlarımız tarafından üretilen, makarna, mantı, tarhana, kuskus, ekşi mayalı köy ekmeği, reçel, turşu vb. ürünler halkımıza sunuluyor. Ayfer Dalfidan Hanım ve tüm kadınlarımıza hayırlı olsun. Üstün başarılar, bol bereketli kazançlar diliyorum. Her zaman değerli kadınlarımızın yanında olacağız” dedi.
(N. Şensöz)

Yorum Yazın

Yapılan Yorumlar

  1. İnşallah iş yapar. En bildik projelerdendir. Ama bazı köylerimizde malesef atıl duruma düştüler. Örneğin Poyralı köyünde en göze gelen yerdeki yöresel ürün stantları bomboş. Dostlar alışverişte görsün olayına dönmesin.

  2. internet sitesi açın 24 Mayıs 2021 Pazartesi 20:23:14

    Laboratuvar ürünü sayısız katkılı üç çeyreği ölü besinler yerine insan ve hele de kadın emek ve yüksek enerjili gerçek besleyici hayat verici sağaltıcı besinler tüketecekler beden ve zihinleri de ne değerler edineceklerini bir bilseydiler satın almak için sıraya girerdiler...