Hangi Ürünlerin Satışına İzin Verilmeyecek?

İçişleri Bakanlığı’nca 81 İl Valiliğine 'market tedbirleri' konulu genelge gönderildi. Genelgeye göre marketlerde vatandaşların zorunlu temel ihtiyaçları kapsamındaki ürünlerin dışında herhangi bir ürün satışına izin verilmeyeceği açıklandı.

İçişleri Bakanlığının “Market Tedbirleri” konulu genelgesinde, tam kapanma sürecinde uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması ile ilgili usül ve esaslar belirlenerek, valilere duyuruldu.
Yeni Tedbirler
Genelgede, sokağa çıkma kısıtlaması sırasında marketlerde oluşabilecek yoğunlukların önüne geçmek amacıyla ilgili bakanlıklar, kamu kurum ve kuruluşları, meslek odaları ve sektör temsilcileri ile yapılan görüşmeler sonucunda alınan tedbirler açıklandı.
Tedbirler şu şekilde; “Marketlerde vatandaşların zorunlu temel ihtiyaçları kapsamındaki ürünlerin dışında herhangi bir ürün satışına izin verilmeyecek.7 Mayıs 2021 Cuma gününden itibaren marketlerde temel gıda ve temizlik ürünlerinin yanı sıra sadece hayvan yemi, mamaları ile kozmetik ürünleri satılabilecek.Daha önce getirilen alkollü ürün satışı kısıtlamasının yanı sıra marketlerde elektronik eşya, oyuncak, kırtasiye, giyim ve aksesuar, ev tekstili, oto aksesuar, bahçe malzemeleri, hırdavat, zücaciye vb. ürünlerin satışına izin verilmeyecek.” (N.Şensöz)

Yorum Yazın

Yapılan Yorumlar

  1. atları da yedirdiler 07 Mayıs 2021 Cuma 10:44:20

    "Bin atlı akınlarda çocuklar gibi şendik"...Eşkiyalar kesti binimizi çiplerimizle yendik...

  2. yasaklılar listesi 07 Mayıs 2021 Cuma 11:03:25

    Tarak pil saç tokası topluiğne vesaire ve alım gücü üstü bilcümle meyve sebze her neyse yeni bir iktidar dönemine değin yasaklanmışlardır duyurulur...