Fahri Kasapoğlu Ortaokulu’nda bilim fuarı gerçekleştirildi

Çocukların günümüz bilim ve teknoloji dallarında çağının bilgi donanımlarına sahip olabilmeleri adına gerçekleştirilen Fahri Ka-sapoğlu Ortaokulu’nda TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı dün gerçekleştirildi. Kırklareli Belediye Başkanlığı adına Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Emine Gürver Çetin, ilimizdeki bazı okul müdürleri, okulun idaresi, öğretmenleri ve öğrencileri bilim fuarına katılım gösterdi. Açılış kurdelesini Ortaokulunun Müdürü Güldalı Yakut Özel, Kırklareli Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Emine Gürver Çetin, okul müdürleri kestiler.
4 aylık çalışmanın sonucu
Fuar hakkında açıklamalarda bulunan Fahri Kasapoğlu Ortaokulu Müdürü Güldalı Yakut Özel; ‘’TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarları Destekleme programları kapsamında, okulumuz öğrencilerinin yaklaşık 4 aylık araştırma ve çalışmalarının sonunda bu fuar düzenlenmiştir. Toplumda bilim kültürünün yaygınlaştırılması, ülkemizin kalkınması, refaha kavuşması ve sevgili çocuklarımızın çağın gerektirdiği bilgi donanımına kavuşması yönünde yaptığımız projeler bugün görücüye çıkıyor. Fen Bilimleri, Matematik, Türkçe, Sosyal Bilgiler, İngilizce ve Teknoloji Tasarım derslerine ait, toplamda 29 proje sergilenmektedir. Bu projelerde 70 öğrenci görev almıştır.
Günübirlik yapılacak Bilim fuarımız 20 Nisan 2018 tarihinde düzenleniyor ve tüm vatandaşlarımıza açık ve ücretsiz olarak yapılıyor. Bizlerden, hiçbir zaman maddi-manevi desteklerini esirgemeyen, herkese teşekkür ederiz’’ dedi.

Yorum Yazın

Yapılan Yorumlar

  1. yarınlara gidenler dünlere sürülenler 05 Mayıs 2018 Cumartesi 16:51:29

    Ne mutlu bu yavrucaklara ki zihin açan akıl fikir anlayış idrak irade ve yani kişiyi aydın bir kişi ahlak erdem donanımlı bir yurttaş yapan laik ve bilimsel ağır eğitim öğretimdeler ve ne mutsuz o yavrucaklara ki zihinleri mahvedip cemaatlere köleler eden din kursları ve okullarında yaşamları kölelik ve karanlık cehalet içerisinde heba olacak tuzağa düşürülmüşler.