Eğitim Faaliyetlerine İl Bazlı Alınacak Kararlar ile Devam Edilecek

Milli Eğitim Bakanlığı ülke genelindeki yüz yüze ve uzaktan eğitim faaliyetlerine ilişkin basın açıklaması gerçekleştirdi. 1 Mart 2021 Pazartesi günü kamuoyu ile paylaşılan kriterler
doğrultusunda, yüz yüze ve uzaktan eğitim faaliyetlerine il bazlı alınacak kararlar ile devam edileceği ifade edilirken, tüm okul öncesi eğitim kurumlarında, ilkokullarda, 8 ve 12. sınıflarda ülke genelinde yüz yüze eğitim daha önce açıklandığı şekilde devam edeceği belirtildi. Yapılan açıklamada; “İl Hıfzıssıhha Kurulları ile farklı bir karar almadıkça okullarımız mevcut durumlarını koruyarak yüz yüze eğitime devam edecekler. Özel gereksinimli öğrenciler için hizmet veren özel eğitim okul ve sınıfları ülke genelinde tam zamanlı olarak yüz yüze eğitime devam edilecektir” denildi.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yüz yüze ve uzaktan eğitim faaliyetlerine ilişkin basın açıklaması yapıldı. Resmi internet sitesinden duyurulan açıklamada il bazlı kararların devam edeceği; kaydedilerek; “Eğitimde "yerinde karar" uygulaması kapsamında 1 Mart 2021 Pazartesi günü kamuoyu ile paylaşmış olduğumuz kriterler doğrultusunda, yüz yüze ve uzaktan eğitim faaliyetlerine il bazlı alınacak kararlar ile devam edilecektir.Bu kapsamda tüm okul öncesi eğitim kurumlarında, ilkokullarda, 8 ve 12. sınıflarda ülke genelinde yüz yüze eğitim daha önce açıklandığı şekilde devam edecektir” ifadeleri kullanıldı.
“Okullardaki sınav uygulamaları ise açıklanan takvim doğrultusunda devam edecektir”
Açıklamaya şu ifadelerle devam edildi; “Ortaokul 5, 6 ve 7. sınıflar ile lise hazırlık, 9, 10 ve 11. sınıflarda yüz yüze ve uzaktan eğitime geçiş, risk durumu haritasına bağlı olarak valilikler koordinasyonundaki İl Hıfzısıhha Kurulu kararları doğrultusunda il bazlı olarak uygulanacaktır.Valilikler, İl Hıfzıssıhha Kurulları ile farklı bir karar almadıkça okullarımız mevcut durumlarını koruyarak yüz yüze eğitime devam edecekler.Özel gereksinimli öğrenciler için hizmet veren özel eğitim okul ve sınıfları ülke genelinde tam zamanlı olarak yüz yüze eğitime devam edilecektir.Köy ve seyrek nüfuslu yerleşim yerlerindeki eğitim kurumlarında mevcut kararlar uygulanmaya devam edecektir. 8. ve 12. sınıflar ile mezunlara yönelik düzenlenen Destekleme ve Yetiştirme Kursları ile takviye kurslarına cumartesi ve pazar günleri de dâhil devam edilecektir.Okullardaki sınav uygulamaları ise açıklanan takvim doğrultusunda devam edecektir.Yüz yüze eğitime katılım veli rızasına bağlı olarak gerçekleştirilecektir. Kamuoyunun bilgisine saygıyla duyurulur.” (H.M.Taner)

Yorum Yazın

Bu Habere Henüz Yorum Yapılmadı. İlk Sen Ol