Başkan Alaeddin İkican güven tazeledi

Kırklareli Kültür, Sanat ve Edebiyatçılar Derneği (KIRKSEDER) 5. Olağan Genel Kurulu’nu cumartesi günü gerçekleştirdi. Pandemi kurallarına uyularak Atatürk Kültür Merkezi’nde yapılan kongre sonrasında Alaeddin İkican güven tazeleyerek yeniden başkan seçildi. İkican konuşmasında genel kurula verdikleri görev ve duydukları güven için teşekkür ederek KIRKSEDER' in sadece Trakya' da değil başta ülkemiz olmak üzere uluslararası alanda da faaliyetlerini arttıracağını, Kırklareli'nin kültür, sanat ve edebiyat alanında Türkiye' de öncü şehir olacağını ifade etti.

Kırklareli Kültür, Sanat ve Edebiyatçılar Derneği’nin gerçekleştirdiği 5. Olağan Genel Kurul neticesinde Alaeddin İkican yeniden başkanlığa seçildi. Cumartesi günü saat 14.00'te Atatürk Kültür Merkezinde düzenlenen kongre Dernek Başkanı Alaeddin İkican’ın açılış konuşmasıyla başladı. Ardından Vahittin Uslu başkanlığında divan kurulu oluşturuldu.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasından sonra mevcut yönetimin geçmiş döneme ait faaliyet ve denetim raporu sunuldu, bilanço özeti okundu ve mevcut yönetim oy birliğiyle aklandı.
Yeni dönemin taslak bütçesinin genel kurula sunulması sonrasında seçimlere geçildi. Genel kurulda mevcut başkan Alaeddin İkican güven tazelerken yönetim ve denetim kuruluna şu isimler seçildi:
Yönetim Kurulu: Fatih Umutlu, Esmeray Avcı, Ali Balı ve Vedat Erseçkin (Asil üyeler) Fuat Ertuğral, Savaş Erdem, Nedime Tutar, Reyhan Gümüş ve Firdevs Büyükateş (Yedek üyeler)
Denetim Kurulu: Vedat Balkan, Hasan Öztürk ve Sami Can Sözeri (Asil üyeler) Sedat Çoşkun, Sedat Karacaduralioğlu ve Sebahat Bozkurt. (Yedek Üyeler) İkican teşekkür konuşmasında genel kurula verdikleri görev ve duydukları güven için teşekkür ederek KIRKSEDER' in sadece Trakya' da değil başta ülkemiz olmak üzere uluslararası alanda da faaliyetlerini arttıracağını, Kırklareli'nin kültür, sanat ve edebiyat alanında Türkiye' de öncü şehir olacağını vurguladı. (S.Ünver)

Yorum Yazın

Bu Habere Henüz Yorum Yapılmadı. İlk Sen Ol