İrem Derici Longozlarda “Tek Tabanca”

İğneada Longoz Ormanları doğasıyla ve Balkanlara yakınlığıyla son dönemlerin parlayan yıldızı konumunda. Gerek yerli gerekse yabancı turistlerin adeta akın ediyor. Büyülü doğasıyla göz kamaştıran Longozlara hayran olan bir isim de ünlü pop şarkıcısı İrem Derici olacak ki son klibi “Tek Tabanca”yı İğneada Longoz Ormanları’nda çekti.

İlimize bağlı Demirköy ilçesinin İğneada beldesinde çekimleri yapılan İrem Derici'nin Tek Tabanca Klibi televizyon ve sosyal mecralarda görücüye çıktı. Klip Longoz Ormanları, Mert Gölü, Hamam Gölü ve İğneada Kumsalında çekimleri yapıldı.
İrem Derici’nin ikinci stüdyo albümü olan “Sabıka Kaydı”nın üçüncü video klip şarkısı olan “Tek Tabanca” henüz yayınlanalı henüz 5 gün olmasına rağmen yaklaşık 1 milyon tıklanmaya ulaştı. Demirköy ve İğneada’nın tanıtımı açısından önemli olan video klipte ortaya çıkan görüntüler ise muazzam. 3 dakika 39 saniye süren klibin yönetmenliğini Gizem Seyhan yaptı.
İrem Derici Kimdir?
İrem Derici, 21 Mart 1987 tarihinde Hulusi Derici ve Jale Ediz'in kızları olarak dünyaya geldi. Dört yaşında org çalmaya başlayan sanatçı, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Piyano Bölümü'nü liseyle beraber bitirdi. İstanbul Bilgi Üniversitesi Sosyoloji bölümünü bitiren Derici, Pazarlama İletişimi Yüksek Lisans programı devam ederken O Ses Türkiye'ye katıldı ve yarı finale kadar yükseldi. Aynı dönemde Monopop isimli grubuyla Türkiye'nin birçok yerinde sahne aldı.
2012'de "Bensiz Yapamazsın" single'ı ile profesyonel anlamda müzik hayatına başladı. Ardından Mayıs 2013'te ikinci single'ı "Düşler Ülkesinin Gelgit Akıllısı"nı piyasaya çıkardı. Aynı yılın Eylül ayında İki adlı bir maxi single yayımladı. Bu maksi teklinin ilk klibi "Sevgi Olsun Taştan Olsun" şarkısına çekilirken ikinci klibi "Zorun Ne Sevgilim"e çekildi. "Zorun Ne Sevgilim", Türkiye Resmî Listesi'nde üç hafta iki numarada kaldı. Ardından Neşet Ertaş şarkısı olan "Neredesin Sen?"i yeniden yorumladığı bir single piyasaya sürdü. 2014'te yayımladığı "Kalbimin Tek Sahibine" single'ı Türkiye'de hit olarak YouTube'da izlenme başarısı yakaladı. Aynı yıl ikinci maxi single'ı Üç'ü çıkardı. Çıkış şarkısı "Bir miyiz?"in yanı sıra "Nabza Göre Şerbet" şarkılarına video klip çekildi. Mart 2015'te "Değmezsin Ağlamaya" ve Eylül 2015'te "Aşk Eşittir Biz" single'ların yayımladı. "Aşk Eşittir Biz", Türkiye'de iki numaraya kadar yükseldi. Aynı yıl ayrıca Emrah Karaduman'ın Tozduman albümündeki "Nerden Bilecekmiş" şarkısını seslendirdi.
Derici, Şubat 2016'da ilk stüdyo albümü Dantel'i GNL Entertainment etiketiyle piyasaya sürdü. Albümle aynı adı taşıyan çıkış şarkısı, Türkiye'de aralıksız dört hafta bir numarada kaldı. Albümün ikinci klibi "Evlenmene Bak" şarkısına çekildi ve klipte Sinan Akçıl da oynadı. Ardından üçüncü klip "Dur Yavaş" ve dördüncü klip "Bana Hiçbir Şey Olmaz" şarkılarına geldi. 13 Eylül 2014'te radyocu Rıza Esendemir ile yaptığı evliliği 22 Mart 2016'da tek celselik bir boşanma davasıyla sonlandırdı.
11 Temmuz-21 Eylül 2016'da Rising Star Türkiye yarışmasının ikinci sezonunda jüri üyeliği yaptı. 2017'de Mustafa Ceceli'nin Zincirimi Kırdı Aşk albümünün çıkış şarkısı "Kıymetlim"de ve Yonca Evcimik'in "Kendine Gel" single'ında düet şarkıcısı olarak yer aldı. Ayrıca kendisine ait "Tektaş" adlı bir single piyasaya sürdü. Derici 2018 Ağustos ayında ise ikinci stüdyo albümü “Sabıka Kaydı”nı çıkardı.

Yorum Yazın

Bu Habere Henüz Yorum Yapılmadı. İlk Sen Ol