İmar Barışı 31 Aralık 2018’e uzatıldı

Vatandaşların devletle ihtilaflı durumunun ortadan kaldırılması,
imara aykırı, ruhsatsız veya ruhsat eklerine aykırı yapıların kayıt altına alınması yoluyla bu yapılara yasallık kazandırılması hedefiyle hayata geçirilen İmar Barışı'nda son gün 31 Aralık 2018’e uzatıldı. İlimiz Kırklareli’nde de Çevre ve Şehircilik
İl Müdürlüğü ile Lüleburgaz Hükümet Konağında kurulan İmar Barışı masalarında vatandaşların müracaatları kabul ediliyor…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan karar ile 31 Aralık 2017 tarihinden önce yapılmış ruhsatsız veya ruhsat ve eklerine aykırı yapılar için Yapı Kayıt Belgesi başvuru süresi 31 Aralık 2018'e kadar uzatıldı. Söz konusu karar 3194 sayılı İmar Kanunu'nun geçici 16'ncı maddesi gereğince verildi.
Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca vatandaşların devletle ihtilaflı durumunun ortadan kaldırılması, imara aykırı, ruhsatsız veya ruhsat eklerine aykırı yapıların kayıt altına alınması yoluyla bu yapılara yasallık kazandırılması hedefiyle hayata geçirilen İmar Barışı'nda 8 Haziran'da başlayan başvurular dün sona erecekti.
İlimiz Kırklareli’nde de Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ile Lüleburgaz Hükümet Konağında kurulan İmar Barışı masalarında vatandaşların müracaatları kabul ediliyor.Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca uygulamaya konulan İmar Barışı düzenlemesinde Yapı Kayıt Belgesi için başvuranların sayısı 8 milyon 446 bin 103'e ulaştı, vatandaşlarca 5 milyar 259 milyon 361 bin 327 lira ödeme yapıldı.

Yorum Yazın

Bu Habere Henüz Yorum Yapılmadı. İlk Sen Ol