İmam Hatip Lisesi Göktan Özüpek İçin Program Düzenledi

Fırat Kalkanı Harekatı'nda 23 yaşında şehit düşen Kırklarelili Jandarma Astsubay Göktan Özüpek'in aramızdan ayrılmasının üzerinden bir yıl geçti. Şahadet şerbetini içmesinin üzerinden bir yıl geçmiş olmasına rağmen şehidine olan saygısını ve özlemini sürdüren Kırklareli Halkı, şehidine saygısını göstermeye devam ediyor. Şehit Göktan Özüpek ölümünün birinci yıldönümünde Kırklareli İmam Hatip Lisesi’nde gerçekleştirilen tören ile anıldı.

Yaklaşık 14 yıl önce trafik kazasında kaybettiği astsubay emeklisi babasının takip ederek askerlik mesleğini tercih eden Şehit Astsubay Göktan Özüpek, bir yıl önce Fırat Kalkanı Harekatı sırasında Suriye’nin El-Bab bölgesinde şehit olmuştu. Şehit Göktan Özüpek şehit olmasının birinci yıl dönümünde memleketi Kırklareli’nde anılmaya devam ediyor. 22 Aralık Cuma günü cuma namazının ardından Kırklareli İmam Hatip Lisesi’nde gerçekleştirilen programda İl Vaizi Mehmet Emin Çavdar, program öncesi yaptığı konuşmada, Şehitlik mertebesinin dünyanın en yüce mertebelerinden biri olduğunu belirterek, “Hz. Muhammed’in şehitlik mertebesini Peygamberlik mertebesinden sonraki en yüve mertebe olduğunu buyurmuştur” ifadelerini kullandı.
Ünvanların En Büyüğü Şehit Annesi Ablası, Eşi Olmak
Programda konuşan Okul Aile Birliği Başkanı Melahat Güler şehidin annesi, ablası ve eşine başsağlığı diledi. Güler; “Ne mutlu ki Allah sizi böyle bir kahramanın annesi, kardeşi ve eşi olmak ile mükafatlandırdı. Öyle bir makam ki evladınıza nasip olan, herkes gıpta ile o makama bakmakta. O ise o makamdan sizlere gülümsüyor. Ölümsüzlük hırkasını giyerek size öyle bir hatıra bıraktı ki, hiç kimsenin olamayacağı dirilikte sizi her daim selamlamaktadır. Eğer bu ayrılık ebedi olsaydı sevdiklerinizin gidişine dayanamazdık. Ünvanların en güzeli şehit annesi, şehit ablası olmak. Evladınız sizi Cennet-ül Firdevs’te beklemektedir. Şehitliğe korkusuzca Allah’ın arslanları gibi yürüyen evladınız size hem ahrette hem de dünyada sevinç getirecektir inşallah. Onlar Şehitler Diyarında bu ayrılığın ebedi olmadığının farkında olarak bulunuyorlar.” dedi.
Evladınız Sayesinde Evlatlarımız Bize Anne Diyebiliyor
“Acınızı dindirmek için sözler bulmak zor. Böyle bir acı için faydası yok kelimelerin. Ey Annem üzülme senin gibi ciğeri yanan nice anneler var. Bizler sizin sayenizde annelik yapabiliyor, sizin evlatlarınız sayesinde “Anne” demeye devam ediyor evlatlarımız. Zalimlerin cezasını elbet çeleceklerini biliriz ve çeksinler isteriz. Allah zalimlerden, mazlumların intikamını elbet alacaktır. Evladını şehit veren bir annenin yüreğini hangi sözler serinletebilir ki. Çok düşündüm ama bulamadım. Biz size karşı mahçıbuz, sizi anlamak dünyanın en zor işi. Sevginiz bizim burada bulunmamızı sağlıyor. Sevgisiz biri bu vatanı savunabilir miydi. Biz size karşı minnetarız, çocuğunuza ettiğimiz dualarımız var dilimizde. Belki bu söz size defalarca kez söylendi ama biz yine de tekrarlamak istiyoruz.” diye konuştu.
Kendizi Yalnız Hissetmeyin
“Ne olur yalnız hissetmeyin kendizi. Uzağınızda görünsek bile dualarımızla hep yanınızdayız. Bu dünyada söylemesek bile ahrette tebrik edeceğiz şehidimizi. Sevim Hanım siz sabır sınavındayken bize dua etmek düşüyor. Sizin metanetiniz bize en büyük derstir. Nasıl ki oruçlular yemeği beklerse sizler de kavuşmayı bekliyorsunuz. Bu kalıcı bir ayrılık değil.
O Rabbimizin cennetinde, siz şimdilik dünya üzerindesiniz. Kavuşmak üzere bekleyiştesiniz. Negüzel bekleyiş bu. Allah oruç tutanlara beklemeyi öğrettiği gibi, sabretmeyi öğrettiği gibi Allah size de hasreti öğretiyor. Kavuşmanız mübarek olsun. Şehidmizin diri nefesi hepimizin ruhalrını diriltsin.” ifadelerini kullandı.
Konuşmanın ardından programa geçildi. Programda Vaiz Mehmet Emin Çavdar’ın öncülüğünde İmam Hatip Lisesi öğrencileri, Kur’an-ı Kerim Tilaveti, Mevlidi Şerif ve İlahiler seslendirdiler. Program sonunda katılanlara helva dağıtıldı.

Yorum Yazın

Bu Habere Henüz Yorum Yapılmadı. İlk Sen Ol