İlimizin genç yetenekleri hünerlerini Sahne Sırası Sende yarışmasında gösterdi

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Türk Müziğinin yaşatılmasını sağlamak ve yetenekli gençlerin kendilerini göstermesine imkan yaratmak adına Sahne Sırası Sende Türk Müziği Yarışması düzenlendi. 4 farklı kategoriden 20 müzisyenin katıldığını yarışmada derece alan isimler 3 Nisan’da Çanakkale’de yapılacak olan grup finalinde Kırklareli’ni temsil edecek.

16 Şubat Cumartesi Kırklareli Gençlik Merkezi’nde düzenlenen Gençler Arası Sahne Sırası Sende Gençlik Merkezleri Arası Türk Müziği Yarışması pek çok yetenekli müzisyene sahne imkanı sundu. Şarkılara başlamadan önce ilk olarak saygı duruşunda bulunuldu sonrasında ise İstiklal Marşı okundu.
“Kırklareli İl Birinciliği seçmelerini bugün hayata geçirdik”
4 Farklı kategoride toplam 20 gencin katılım sağladığı yarışmada her bir şarkıcı birbirinden güzel eserleri icra ederek. İzleyenlere keyifli anlar yaşattı. Yarışma hakkında açıklamada bulunan Kırklareli Gençlik Merkezi Müdürü Kenan Mete, “Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Türk Müziğinin yaşatılmasını sağlamak ve gençlerin serbest zamanlarını değerlendirmesine katkıda bulunmak amacıyla 81 ilde düzenlenen "Gençler Arası Sahne Sırası Sende Gençlik Merkezleri Arası Türk Müziği Yarışması" Kırklareli İl Birinciliği seçmelerini bugün hayata geçirdik” Yarışmada 18-23 yaş ve 24-29 yaş Solo Kız Ses ve Solo Erkek Ses, 18-25 yaş Özgün Yorumlama olmak üzere 4 kategorinin bulunduğunu söyleyen Mete, katılım sağlayan tüm yarışmacılara başarılar diledi. Yarışmanın jüri üyelerini ise, Müzik Öğretmeni İlker Gülmüş, Müzik Öğretmeni Süheyla Solak ve Müzik Öğretmeni Gamze oluşturdu. Jüri üyeleri tüm şarkıcıları dikkatle dinleyerek puanlamalarını yaptı ve en hakkaniyetli şekilde Kırklareli’ni temsil edecek sesleri belirlemeye çalıştı.
18-23 Yaş Solo
Kız Ses
kategorisinde 5 isim yarıştı
Yarışmaya öncelikle 18-23 Yaş Solo Kız Ses kategorisi ile başlandı. Yarışmanın sahneye gelen ilk ismi Gaye Arıcılıoğlu oldu. Arıcılıoğlu Amir Ateş, Serap Kuzey ve Melek Hiç’in ölümsüz eseri Bir Kızıl Goncaya Benzer Dudağın adlı eseri seslendirdi. Sonrasında ise Sinem Uğuz Bir Fırtına Tuttu Bizi adlı Türküyü seslendirdi. Uğuz’un ardından sahneye gelen Çağla Evrensel Kırmızı Gülün Alı Var eserini seslendirdi. Bir sonraki yarışmacı Zeynep Gül sahneye geldi ve Hey Gidi Karadeniz isimli eseri icra etti. 18-23 Yaş Solo Kız Ses kategorisinde son olarak ise İlknur Öztürk Gesi Bağları adlı eseri seslendirdi.
O Ses
Türkiye’de adını duyuran Hüseyin Lozanlıoğlu yarışmacılar arasındaydı
18-23 Yaş Solo Kız Ses kategorisi sonrasında 18-23 Yaş Solo Erkek Ses kategorisine geçildi. İl olarak Berkay Tekin Su Gelir Millendirir adlı eseri seslendirdi. Tekin’in sonrasında Baver Başboğ Yüksek Minarede Kandiller Yanar isimli türküyü söyledi. 18-23 Yaş Solo Erkek Ses kategorisinde son olarak Hüseyin Lozanlıoğlu Ah Bu Şarkıların Gözü Kör Olsun şarkısını seslendirdi.
Son kategoride ise 24-29 Yaş Solo Erkek Ses dalında yarışmaya katılan Ramazan Furkan Bayat Ah Yalan Dünya adlı eseri icra etti. -29 Yaş Solo Erkek Ses kategorisinin ve yarışmanın son katılımcısı ise Uzun İnce Bir Yoldayım türküsüyle Berkay Gürpınar oldu. 18-25 yaş Özgün Yorumlama kategorisinde ise yarışmacı yer almadı. Her katılımcının performasını sergilemesinin ardından jüri puanlama aşamasına geçti. Başarılı olan yarışmacılara ödüllerini Kırklareli Gençlik Merkezi Müdürü Kenan Mete, Lüleburgaz Gençlik Merkezi Müdürü, Babaeski İl Gençlik spor İlçe Müdürü Erhan Öztürk’ün ellerinden aldı.
Birinciler plaketlerini aldı
18-23 Yaş Solo Kız Ses kategorisinde birincilik Kırmızı Gülün Alı Var eserini seslendiren Çağla Evrensel olurken, 18-23 Yaş Solo Erkek Ses kategorisinde birinciliği Ah Bu Şarkıların Gözü Kör Olsun şarkısını seslendiren Hüseyin Lozanlıoğlu aldı. 24-29 Yaş Solo Erkek Ses kategorisinde ise Uzun İnce Bir Yoldayım eserini icra eden Berkay Gürpınar aldı. Bu 3 isim Kırklareli’ni 3 Nisan 2019 tarihinde Çanakkale’de düzenlenecek olan grup finalinde temsil etmeye hak kazandı.
Yorum Yazın

Bu Habere Henüz Yorum Yapılmadı. İlk Sen Ol