İlimizde üretilen yöresel ürünler YÖREX’te tanıtılacak

Yöresel ürünlerin; ticarete kazandırılması, tüketimlerinin yaygınlaştırılması, katma değerlerinin artırılması ve coğrafi işaret ile tescil ettirilerek standartlarının oluşturulması gibi amaçlarla yapılan “Yöresel Ürünler Fuarı (YÖREX)” bu yıl 10. kez 23-27 Ekim 2019 tarihleri arasında ANFAŞ/Antalya Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek. Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası’da 10. kez kapılarını ziyaretçilerine açacak olan Türkiye’nin en büyük yerel ürün fuarı olan ve her yıl katılımcı sayısı artış gösteren “Yöresel Ürünler Fuarı (YÖREX)”nda yer alacak.

İlimizde üretilen yöresel ürünlerin ticari değerlerini ve hacmini yükselterek daha geniş pazarlarda değer bulmasına yardımcı olmak için çalışmaların sürdüğünü belirten Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası, fuar ile ilgili olarak kamuoyuyla paylaştığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Yöresel ürünlerimizin; ticarete kazandırılması, tüketimlerinin yaygınlaştırılması, katma değerlerinin artırılması ve coğrafi işaret ile tescil ettirilerek standartlarının oluşturulması gibi amaçlarla bu yıl 10. defa düzenlenecek olan YÖREX- Yöresel Ürünler Fuarı 23-27 Ekim 2019 tarihlerinde ANFAŞ/Antalya Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek. Yöresel ürünlerini, genellikle yerel pazarlar için üreten firmalarımız, bu fuara katılarak ulusal ve küresel pazarlara açılma olanağı sağlama, yerli ve yabancı girişimcilerle ortaklık veya işbirliği konusunda uygun bir ortam yakalama ve yöresel ürünlerini tescillendirme ve markalaştırma yolunda önemli bir açılım gerçekleştirme imkanına sahip olacak.

“Yöredeki
istihdamı
geliştirmek adına birçok çalışma
yapıyoruz”
Oda olarak ilimizde üretilen yöresel ürünlerimizi, iç pazardaki ithal ürünler karşısında güçlendirmek, hali hazırda yerel pazarlarda yer edinmiş yöresel ürünlerimizin, daha geniş pazarlarda değer bulmasına yardımcı olmak, yöresel ürünlerin ticari değerlerini ve hacmini yükselterek, yöredeki istihdamı geliştirmek adına birçok çalışma yapıyor ve yapılan çalışmaları desteklemeye devam ediyoruz. Bu kapsamda Trakya Kalkınma Ajansı tarafından ilimiz adına açılacak stantta 23-27 Ekim 2019 tarihleri arasında “YÖREX Yöresel Ürünler Fuarı”na katılarak ürünlerini ücretsiz olarak sergilemek, tanıtımını yapmak isteyen üyelerimizin odamız ile irtibata geçmeleri gerekmektedir.”

Yorum Yazın

Bu Habere Henüz Yorum Yapılmadı. İlk Sen Ol