İl Sağlık Müdürü Cerit Bakan Koca ile görüştü

Kırklareli İl Sağlık Müdürü Çiğdem Cerit Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’nın İl Sağlık Müdürleri ile covid 19 yönetimi hakkında videokonferans ile yaptığı görüşmeye katıldı.

Kırklareli İl Sağlık Müdürü Ciğdem Cerit 81 İl’in Sağlık Müdürüyle birlikte Telekonferansla Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile görüşmeye katıldı.
Görüşmede, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle tüm illerde yürütülen çalışmalar değerlendirildi. Olağanüstü bir dönemden geçildiğini ve tüm illerde teyakkuz halinde olduklarını vurgulayan Koca, “Bu dönemde özellikle ülkemize girişi noktasında çok olağanüstü tedbirler aldık. Dünyada görüldüğünden 90 gün sonra ülkemize girişi oldu. Bu dönemde girişi önleme noktasında aldığımız tedbirlerde ikinci safhaya girerek yeni dönemde bu enfeksiyonun tespiti devamında tedavisi ve temas edenler şeklinde organize olmamız gereken bir dönemdeyiz” dedi.

“Sağlık çalışanlarımızın güvenliğini sağlamak önemli”
Sağlık Bakanı Koca, koronavirüsle mücadelede sağlık çalışanlarının da önemini vurgulayarak il müdürlerine şu çağrıyı yaptı:
“Üzerimize düşeni, sahayı dinamik tutarak çalışanlarımızın güvenliklerini, malzeme noktasında sorun oluşturmadan sağlamanın önemli olduğunu ifade etmek istiyorum. Hepinize teşekkür ediyorum.”
Bakan Koca, görüşmede il sağlık müdürlerinin sorularını da yanıtladı.

Yorum Yazın

Bu Habere Henüz Yorum Yapılmadı. İlk Sen Ol