İl Genel Meclisinin mesaisi başlıyor

31 Mart 2019 yerel seçimlerinin ardından seçilen Kırklareli İl Genel Meclisi üyelerinin ilk toplantısı 15 Nisan Pazartesi günü gerçekleştiriliyor. Saat 10.00’da İl Özel İdaresi Hizmet binası İl Genel Meclis toplantı salonunda düzenlenecek birleşimde Meclis Başkanı seçimi de yapılacak.
Meclisin sandalye dağılımı şöyle; 15 CHP üyesi, 8 AK Parti üyesi ve 1 MHP üyesi.
Meclisin dağılımına bakıldığında, geçen dönem olduğu gibi yine bir CHP üstünlüğü dikkat çekiyor. İlk birleşime seçimler damgasını vuracak. Meclis Başkanı ve katip üyeler, meclis üyelerinin gizli oylaması ile seçilecek.
CHP’de Aydın Karakoç ismi bu görev için favori olarak gösterilirken, AK Parti’nin geçen dönemde Grup Başkanlığını yürüten Nihat Sağlam’ın da aday gösterilmesi bekleniyor.

İşte önümüzdeki 5 yıl boyunca görev yapacak olan İl Genel Meclis üyeleri;
Hüseyin Taşkın (Babaeski-CHP), İlhan Okumuş (Babaeski-CHP), Tarık Akın (Babaeski-AK Parti), Okay Şeran (Vize-CHP), Cem Toptaş (Vize-CHP), Erhan Kuşoğlu (Vize-AK Parti), Arif Akdoğan (Pehlivanköy-CHP), Mehmet Gülay Erkol (Pehlivanköy-AK Parti), Nülüfer Erol (Lüleburgaz-CHP), Saygun Ersin (Lüleburgaz- CHP), Yeşim Girgin (Lüleburgaz-CHP), Zeki Akın (Lüleburgaz-CHP), Hüseyin Tuzcu (Lüleburgaz-AK Parti), Ersan Şahin (Pınarhisar AK Parti), Volkan Ertan (Pınarhisar-CHP), Adnan Öz (Kofçaz-AK Parti), Aptullah Mutluer (Kofçaz CHP), Kamer Tuna (Demirköy AK Parti), Safet Üresin (Demirköy-CHP), Ufuk İn (Merkez-CHP), Aydın Karakoç (Merkez-CHP), Bayram Sezer (Merkez-CHP), Nihat Sağlam (Merkez-AK Parti), Tarık Dökmeoğlu (Merkez-MHP)
İşte yeni dönemin ilk birleşimine ait gündem maddeleri;
1- 5302 Sayılı İl Özel İdaresi Kanunu'nun 11. maddesi ve İl Genel Meclisinin Çalışma Esas ve Usulleri Hakkındaki Yönetmeliğin 5. maddesi gereğince Meclisin en yaşlı üyesinin geçici İl Genel Meclis Başkam ve en genç iki üyesinin geçici kâtip olarak davet edilmesi.
2- Yoklama.
3- 5302 Sayılı İl Özel İdaresi Kanunu'nun 11. maddesi ve İl Genel Meclisinin Çalışma Esas ve Usulleri Hakkındaki Yönetmeliğin 5. maddesi gereğince gizli oyla İl Genel Meclis Başkanının seçilmesi.
4- 5302 Sayılı İl Özel İdaresi Kanunu'nun 11. maddesi ve İl Genel Meclisinin Çalışma Esas ve Usulleri Hakkındaki Yönetmeliğin 5. maddesi gereğince gizli oyla Birinci Başkan Vekili seçilmesi.
5- 5302 Sayılı İl Özel İdaresi Kanunu'nun 11. maddesi ve İl Genel Meclisinin Çalışma Esas ve Usulleri Hakkındaki Yönetmeliğin 5. maddesi gereğince gizli oyla İkinci Başkan Vekili seçilmesi.
6- 5302 Sayılı İl Özel İdaresi Kanunu'nun 11. maddesi ve İl Genel Meclisinin Çalışma Esas ve Usulleri Hakkındaki Yönetmeliğin 5. maddesi gereğince gizli oyla 2 (iki) Asıl Katip Üye seçilmesi.
7- 5302 Sayılı İl Özel İdaresi Kanunu'nun 11. maddesi ve İl Genel Meclisinin Çalışma Esas ve Usulleri Hakkındaki Yönetmeliğin 5. maddesi gereğince gizli oyla 2 (iki) Yedek Katip Üye seçilmesi.
8- 5302 Sayılı İl Özel İdaresi Kanunu'nun 10. maddesi ve İl Genel Meclisinin Çalışma Esas ve Usulleri Hakkındaki Yönetmeliğin 5. maddesi gereğince gizli oyla 3 (üç) Encümen Üyesi seçilmesi.
9- 5302 Sayılı İl Özel İdaresi Kanunu'nun 16. maddesi gereğince İhtisas Komisyonları oluşturulması.
10- Gelecek birleşim tarihinin tespiti.

Yorum Yazın

Bu Habere Henüz Yorum Yapılmadı. İlk Sen Ol