İl Genel Meclisinde MHP Grubu dağıldı

Lüleburgaz İl Genel Meclis Üyesi Ertuğrul Koç ve Pehlivanköy İl Genel Meclis Üyesi Mehmet Gülay Erkol bir basın açıklama yaparak, MHP’den istifa ettiklerini açıkladı. Pehlivanköy İl Genel Meclis Üyesi Mehmet Gülay Erkol, yaptığı açıklamada istifa kararının perde arkasında yaşananları anlattı.
“Bugüne kadar İP ile yan yana gelmiş
biri değilim”
Ankara’da Devlet Bahçeli ile görüşme gerçekleştirdiklerini ve yaşanan olayları sindiremediğini belirten Mehmet Gülay Erkol; “24 Temmuz 2018’de Ankara’da Genel Merkezimizi ve Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’yi ziyaret etmek istedik. Orada iki saat bekletildikten sonra Devlet Bahçeli Bey ile görüştük. Kırklareli İl Genel Meclis Üyeleri olarak kendimizi tanıttık. Daha konuya girmeden ‘Biz Kırklareli’nde neler oluyor, neler bitiyor biliyoruz. Gidin İP’e üye olun. İşlerinizi İP yapsın’ diye çıkıştı. Bizi kolumuzdan tutup, dışarı çıkmamızı istedi. Biz bu konuyu içimize sindiremedik. Bugüne kadar İP ile yan yana gelmiş biri değilim. Her zaman Devlet Bahçeli’nin yanında olduk. Pehlivanköy’de hem İlçe Başkanı hem de İl Genel Meclis Üyesiyim. Devlet Bahçeli’ye söz söyleyenlere hep karşı çıktım. Dik durdum. Bu durum bizi rahatsız edip, derinden yaraladı. Düşündükten sonra ayrılma kararı verdik” dedi.
“Bize oy neden düştü diye sorulsa, mutlaka cevap vereceğiz”
Kendilerini savunamadıklarını, eğer açıklama şansı tanınsaydı gerekli açıklamaları yapacaklarını ifade eden Erkol; “Bu lafları işittikten sonra çalışma şansımız olmaz. Biz bunu hak etmedik. 2009’dan sonra çeşitli dönemlerde bu yana İlçe Başkanlığı’nı yürütüyordum. Maddi ve manevi partimin yanında durdum. Her şey şahsım tarafımdan ödendi. Bize oy neden düştü diye sorulsa, mutlaka cevap vereceğiz. Derinden yaralandık. İlçe başkanlığı ve parti üyeliğinden istifa ettim. Yapılacak olan seçimlere kadar görevime bağımsız olarak devam edeceğim” şeklinde konuştu.
Koç yaşananları anlattı
Açıklama yapan diğer İl Genel Meclisi Üyesi Ertuğrul Koç ise konuşmasında; “Mehmet Bey ile Genel Başkanımıza hayırlı olsun ziyareti için Ankara’ya gittik. Orada 2 saat kadar Genel Başkanımızı bekledik. 40 yada 50 ziyaretçi vardı. Hepimizi içeri aldılar. Devlet bey, konuşma yaptı. Seçim değerlendirmesi yapıp, yerel seçimlere hazırlanacağımızı anlattı. Gelen arkadaşlar odayı terk ederken, biz son zamana kaldık. Kendisine bir şey söylemek istediğimi belirttim.
Kırklareli İl Genel Meclis Üyeleri olduğumuzu söyledik. Davaya gönül vermiş kardeşlerimize iş konusunda yardımcı olmak amacıyla bir şeyler söyleyecektim. Kendisi dinlemeden ‘Ben Kırklareli’nde ne haltlar çevirdiğinizi biliyorum. Gidin İP yada başka bir partiye kayıt olun. Bundan sonra işlerinizi onlar takip etsin’ partimizi sattığımızı söyledi. Genel Başkanımızın sözü bizler için emirdir. Peki, deyip dışarıya çıktık” diyerek yaşananları anlattı.
“Yüzde 28 oy olarak tarihi bir rekor kırdık”
Koç şimdiye kadar yaptığı çalışmalardan bahsederek; “15 yıldır Lüleburgaz’da bütün yönetimlerde faal şekilde çalıştım. Lüleburgaz’ın köyleri beni ve davama nasıl hizmet ettiğimi biliyor. Biz yaşadığımız olay karşısında yıkıldık. Hala daha kendimde değilim. 2014 Yerel Seçimleri’nde İl Genel Meclis Adayı olarak ekip olarak İlçe Başkanımız, Belediye Başkan Adayımız, Belediye Meclis Üyesi Adaylarımız, davalı ve davasız bütün arkadaşlarımızla 3 ay çalışma yaptık. O süreçte her köye 6 defa gittim. Her kahvehanede konuşma yapıp, vatandaşlarla sohbet ettim. Başarı böyle geldi. Kuruluş tarihinden bu yana Lüleburgaz’da ilk defa İl Genel Meclis Üyeleri, Belediye Meclis Üyeleri çıktı. Yüzde 28 oy olarak tarihi bir rekor kırdık” diye konuştu.
“İl Genel Meclis Üyelerinin suçu ne?”
Kendilerine yargısız infaz yapıldığını belirten Koç; “Seçimlerde başarısız olduk. Suçlu da olabiliriz. Hepimiz olabiliriz ama partimizi hiçbir zaman satmadık. Milletvekili Adayımız Babaeski eski ilçe başkanımız. Bu arkadaşımız bundan birkaç yıl önce görevden alındı. 2. Sıra adayımızı hiç tanımıyorum. 3. Sıra adayımız Genel Merkez tarafından belirlendi. Adaylarımız ne köylere geldiler.
Ne kahvehanelerde çay içtiler. Ne bir defa mikrofon ellerine aldılar. Nasıl başarı gelecek. Böyle başarı gelir mi? Bunların araştırılması lazım. Ne bir araç tutuyorsun ne bir seçim ofisi açıyorsun. Ondan sonra İl Genel Meclis Üyelerinin suçu ne?
Adaylar çalışmadıktan sonra biz ne yapacağız? Hala kendimizde değiliz. Çok üzgünüz. Biz bu güne kadar davamızı satmadık. Savunma hakkı bize verilseydi, zaten gerekenleri anlatırdık. Bizim için yargısız infaz oldu. Bundan sonra göreve gelecek arkadaşlara başarılar diliyorum” dedi.
Basın açıklamasının ardından Meclis Üyeleri Mehmet Gülay Erkol, Ertuğrul Koç ve Sadık Aykanat bir araya gelerek, çalışmalarına bağımsız olarak devam edeceklerini ifade ettiler

Yorum Yazın

Bu Habere Henüz Yorum Yapılmadı. İlk Sen Ol