İl Genel Meclisi yeni dönemin ilk toplantısını gerçekleştiriyor

31 Mart 2019 yerel seçimlerinin ardından seçilen Kırklareli İl Genel Meclisi üyelerinin ilk toplantısı 15 Nisan Pazartesi günü gerçekleştiriliyor. Saat 10.00’da İl Özel İdaresi Hizmet binası İl Genel Meclis toplantı salonunda düzenlenecek birleşimde Meclis Başkanı seçimi de yapılacak. İşte yeni dönemin ilk birleşimine ait gündem maddeleri;
1- 5302 Sayılı İl Özel İdaresi Kanunu'nun 11. maddesi ve İl Genel Meclisinin Çalışma Esas ve Usulleri Hakkındaki Yönetmeliğin 5. maddesi gereğince Meclisin en yaşlı üyesinin geçici İl Genel Meclis Başkam ve en genç iki üyesinin geçici kâtip olarak davet edilmesi.
2- Yoklama.
3- 5302 Sayılı İl Özel İdaresi Kanunu'nun 11. maddesi ve İl Genel Meclisinin Çalışma Esas ve Usulleri Hakkındaki Yönetmeliğin 5. maddesi gereğince gizli oyla İl Genel Meclis Başkanının seçilmesi.
4- 5302 Sayılı İl Özel İdaresi Kanunu'nun 11. maddesi ve İl Genel Meclisinin Çalışma Esas ve Usulleri Hakkındaki Yönetmeliğin 5. maddesi gereğince gizli oyla Birinci Başkan Vekili seçilmesi.
5- 5302 Sayılı İl Özel İdaresi Kanunu'nun 11. maddesi ve İl Genel Meclisinin Çalışma Esas ve Usulleri Hakkındaki Yönetmeliğin 5. maddesi gereğince gizli oyla İkinci Başkan Vekili seçilmesi.
6- 5302 Sayılı İl Özel İdaresi Kanunu'nun 11. maddesi ve İl Genel Meclisinin Çalışma Esas ve Usulleri Hakkındaki Yönetmeliğin 5. maddesi gereğince gizli oyla 2 (iki) Asıl Katip Üye seçilmesi.
7- 5302 Sayılı İl Özel İdaresi Kanunu'nun 11. maddesi ve İl Genel Meclisinin Çalışma Esas ve Usulleri Hakkındaki Yönetmeliğin 5. maddesi gereğince gizli oyla 2 (iki) Yedek Katip Üye seçilmesi.
8- 5302 Sayılı İl Özel İdaresi Kanunu'nun 10. maddesi ve İl Genel Meclisinin Çalışma Esas ve Usulleri Hakkındaki Yönetmeliğin 5. maddesi gereğince gizli oyla 3 (üç) Encümen Üyesi seçilmesi.
9- 5302 Sayılı İl Özel İdaresi Kanunu'nun 16. maddesi gereğince İhtisas Komisyonları oluşturulması.
10- Gelecek birleşim tarihinin tespiti.

Yorum Yazın

Bu Habere Henüz Yorum Yapılmadı. İlk Sen Ol