İki kurum arasında “Kapsayıcı İşbirliği Protokolü” imzalandı

Kırklareli Üniversitesi ile Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında “Kapsayıcı İşbirliği Protokolü” imzalandı. Proje kapsamında; Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı Merkez ve İlçelerdeki okul ve kurumlarda yürütülen eğitim-öğretim hizmetinin desteklenmesi amaçlanıyor.

31 Ekim 2019 Perşembe günü Rektörlük Senato Odası’nda gerçekleşen işbirliği protokolünün imzaları; Rektör Prof. Dr. Bülent Şengörür ve Kırklareli İl Milli Eğitim Müdür V. Hüseyin Kalkan tarafından atıldı.
10 temel konuda işbirliği yapılacak
Rektör Prof. Dr. Bülent Şengörür, törende yaptığı konuşmada yapılan projelerin hiçbir engele takılmaksızın ivedi olarak gerçekleşmesi adına hazırlanan protokolün; bilim eğitimi, bilimsel etkinlik ve araştırma faaliyetleri, ulusal ve uluslararası projeler, sosyal sorumluluk projeleri, eğitici eğitimi, öğrenme-öğretim süreçlerini destekleme, kariyer planlama ve meslek danışmanlığı, sağlıklı yaşam ve beslenme, kültür sanat ve spor, doğa çevre ve ekolojik yaşam olmak üzere 10 farklı alanda işbirliğini içerdiğini ifade etti. İmzalanan protokolün her türlü ihtiyacı kapsadığına dikkat çeken Prof. Dr. Şengörür, projede emeği geçen herkese desteklerinden dolayı teşekkür etti. Kırklareli İl Milli Eğitim Müdür V. Hüseyin Kalkan ise, Kırklareli Üniversitesi ile yapılan çalışmaların çok anlamlı ve değerli olduğunu belirterek gerçekleştirilecek projenin Kırklareli iline faydalı olması temennisinde bulundu.

Yorum Yazın

Bu Habere Henüz Yorum Yapılmadı. İlk Sen Ol