İğneada'da kabotaj bayramı coşkuyla kutlandı

Protokol mensuplarının yanı sıra katılım gösteren belde sakinleri
kutlamaların ve törenlerin coşku içinde geçmesini sağladı. Düzenlenen yarışmalar ise kutlamalara ayrı bir renk kattı.

Trakya'nın incisi İğneada'da her yıl kutlanan Kabotaj ve Denizcilik Bayramı bu yıl da coşkuyla kutlandı. 1 Temmuz Pazar günü belde sakinlerinin de katılımıyla düzenlenen kutlamalar oldukça renkli geçti.
İğneada Belediye Başkanlığı ve İğneada Liman Başkanlığı tarafından düzenlenen kutlamalara Demirköy Kaymakamı Furkan Seyman, İğneada Belediye Başkan Vekili Müjgan Turak, Demirköy Belediye Başkanı Muhlis Yavuz, İğneada Liman Başkanı Resul Ulaş, Demirköy Garnizon Komutanı Taşkın Sorkun, İğneada Sahil Güvenlik Komutanı, Demirköy Daire Amirleri, yerel halk ve İğneada'ya tatil için gelen misafirler katıldı.
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayan programda denize çelink atalarak, deniz şehitleri saygıyla anıldı. Günün anlam ve önemini belirten konuşmaların ardından yarışmalara geçildi.
Kutlamaların artık gelenek haline gelen yarışmaları ilgiyle takip edildi. Yüzme yarışı, yağlı direk yarışı gibi pek çok yarışma ilgiyle izlendi.
Yağlı Direk Bayrak Yarışması'nda kazanan Okan Varolan, direkten aldığı Türk Bayrağını Kaymakam Furkan Seyman’a sundu.
Büyükler Serbest Yüzme Şampiyonasında ise birinci; Sabrican Erdemir, ikinci; Orhan Girgin, üçüncü ise; Efkan Zeybek oldu. Bayanlarda da; birinci; Deniz Mezarcı, ikinci ise Buket Yiğitoğlu oldu. Küçükler Yüzme Şampiyonasında ise birinci; Ege Işık, İkinci; Hüseyin Elitaş, üçüncü ise; Berat Ada Mezarcı oldu.
Dipten gitme yarışmasının galibi ise Atakan Arslan oldu.
(Kutluay Uyanık / İğneada)

Yorum Yazın

Bu Habere Henüz Yorum Yapılmadı. İlk Sen Ol