İYİ Parti Kırklareli ailesi 5’nci yaşını kutladı

İYİ Parti İl Başkanlığı, 5’nci kuruluş yılını törenle kutladı. Törende bir konuşma yapan İl başkanı Hilmi Hersek; “2017 yılında çok zor şartlar altında kurulmuş olan İYİ Partimiz, bugün Cesurlar hareketimizin fedakârca çalışmaları sayesinde, o zor günlerden toplumu kucaklayan bir parti haline gelmiştir. İYİ Partimiz bugün vicdanın sesi olmayı başarmış, ülkesini seven insanların kendi kararlılıklarını ortaya koymuştur. İYİ Parti Türkiye’de birlik ve kardeşlik iklimini inşa edilebilecek tek parti konumundadır. Artık bu ülkede ötekileştirmeden birleştirmeye ihtiyaç vardır. Cumhuriyetimizin kazanımları ile milletimizin değerlerinin kavga ettirilmeye değil birleştirilmeye ihtiyacı var. Biz bu birleştirmeyi başaracağız” dedi… 

İYİ Parti Kırklareli İl Başkanlığı, partilerinin 5’nci kuruluş yıldönümünü dün törenle kutladı. İl Başkanı Hilmi Hersek ve Merkez İlçe Başkanı Nagihan Özçelik önderliğinde çok sayıda partilinin katılım gösterdiği tören dün saat 12.00’de Özgürlük ve Demokrasi Meydanında yer alan Atatürk Anıtı önünde gerçekleşti. 
Saygı duruşunun gerçekleşmesi ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından, partililer Atatürk anıtına çelenk sundular. Daha sonra günün anlam ve önemini belirten konuşmaların ilkini Merkez İlçe Başkanı Nagihan Özçelik yaptı. Özçelik şunları söyledi; 
“Bugün çok özel bir gün. Bugün Partimizin 5’inci kuruluş yıldönümünü bir arada olarak kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bildiğiniz üzere Bartın’da yaşanan Maden Faciasında 41 insanımızı canımızı kaybederek derin bir üzüntü yaşadık. 
Bu bağlamda Genel Başkanımızın aldığı karar doğrultusunda yapılması gereken kutlamaları erteledik. 
İyilik hareketi, 5 yıl önce, 25 Ekim’de, nice zorluklara, göğüs gererek kuruldu ve bu doğrultuda önümüze birçok engel çıkardılar. O engeller teker teker yerle bir oldu. Türkiye’yi, iyilikle yönetmeye tüm kadrolarımızla hazırız. 
Emin adımlarla iktidara yürüyoruz. Artık biz hazırız. Şimdi onlar düşünsün! Bizim anlayışımızda, iktidar olmak demek, sorumluluk almak demektir. Hizmet demek, refah demek, huzur demek, mutluluk demektir.
O nedenle; biz geldiğimizde, bizden öncekiler gibi olamayız, olmayacağız. Kimse merak etmesin
Yola çıktığımızdan ilk günden bu yana güneşe yüzümüzü dönerek yılmadan yorulmadan yürüdüğümüz bu yolda emin adımlar atmaya devam ediyoruz. Hedefimiz ilk gün ne ise bugünde Genel Başkanımız Meral Akşener Hanımefendi’nin yanında ve Mustafa Kemal Atatürk’ün çizdiği yoldan yürüyerek ülkemizin karanlığa bürünmesine asla ve kat’a izin vermeyeceğimizi herkesin gördüğüne ve bildiğine inancımız tamdır. 
Günümüz aydınlık, Yüzümüz Güneşe Dönük ve Kutlu olsun.”
Ardından İYİ Parti İl Başkanı Hilmi Hersek konuşmasında şunları kaydetti;
“İyi partimizin 5. yıl dönümünü kutlamak için bir araya geldiğimiz bugün de sizleri aramızda görmekten ve sizlerle birlikte omuz omuza çalışmaktan dolayı mutlu, gururlu ve onurluyum.
İsabetli, öngörülü ve cesur bir kararla; Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener Hanımefendinin önderliğinde kurulan iyi partimiz, 5. yılında Türkiye'nin umudu olmayı başardı.
2017 yılında çok zor şartlar altında kurulmuş olan İYİ Partimiz, bugün Cesurlar hareketimizin fedakârca çalışmaları sayesinde, o zor günlerden toplumu kucaklayan bir parti haline gelmiştir.
İYİ Partimiz bugün vicdanın sesi olmayı başarmış, ülkesini seven insanların kendi kararlılıklarını ortaya koymuştur.
Kısacası elini taşın altına koyarak, sorumluluk üstlenerek, ‘Yeter artık’ diyerek, bu ülkenin geleceğine el koyma iradesini ortaya koyacak bir kararlılığa ve bir duruşa ihtiyaç vardı. 
Unutmayınız ki; bu duruşu sergileyen insanların oluşturduğu partinin adıdır İYİ Parti.
İYİ Parti Türkiye’de birlik ve kardeşlik iklimini inşa edilebilecek tek parti konumundadır. Artık bu ülkede ötekileştirmeden birleştirmeye ihtiyaç vardır.
Cumhuriyetimizin kazanımları ile milletimizin değerlerinin kavga ettirilmeye değil birleştirilmeye ihtiyacı var. Biz bu birleştirmeyi başaracağız.
Bu başarıda katkısı olan başta Kırklareli olmak üzere Türkiye'nin her yerinde görev alan, çok zor zamanlarda başarılması imkânsız gibi görülen bu görevi büyük bir özveriyle çalışarak kolaylaştıran siz yönetici arkadaşlarıma, partimize üye olarak teşkilatları kurmamıza vesile olan ve bir an önce bizi, Türkiye'nin umudu olan partimizi seçimlere hazır eden siz değerli üyelerimize, sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.
İyi ki varsınız. İyi ki biz bir aile olduk, omuz omuza verdik. Türkiye'nin umudu olduk.
T.C. Devleti’nin kuruluş felsefesine bağlı, kurucu iradeye saygılı olan herkesi, Türk Milletinin geleceği uğruna İYİ Partimizi desteklemeye davet ediyorum.”
Bu konuşmanın ardından tören sona erdi. (F.Kurtbayram)

Yorum Yazın

Bu Habere Henüz Yorum Yapılmadı. İlk Sen Ol