“Yolumuz Mustafa Kemal Atatürk’ün yoludur”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırklareli Milletvekili TBMM Çevre Komisyonu Üyesi Vecdi Gündoğdu, Cumhuriyet Bayramını yayınladığı mesajla kutladı. Milletvekili Gündoğdu şu cümleleri sarf etti; “29 Ekim 1923’de, sömürgeciliği meslek edinmiş egemen güçlerin yeryüzünden silmeye kalkıştıkları Ulusumuz; Mustafa Kemal ve arkadaşlarının önderliğinde benzersiz bir kahramanlık destanı ile karanlıktan aydınlığa çıkmıştır.
Mustafa Kemal’in yokluklardan çıkarıp, dönemin tüm emperyalist güçlerini dize getirerek kurduğu Türkiye Cumhuriyeti, 97 yıldır kuruluşundan bu yana hedefini, çağdaş uygarlık düzeyine ulaşmak ve onu aşmak biçiminde ortaya koymuştur.
Mustafa Kemal Atatürk’ün başlattığı, demokrasiye geçişi de içeren yapısal dönüşüm sürecinin temeline ise demokrasinin ve çağdaşlığın olmazsa olmazı lâiklik ilkesini yerleştirilmiştir.
Atatürk, "Arkadaşlar, efendiler ve ey millet, iyi biliniz ki, Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler, meczuplar memleketi olamaz. En doğru, en hakiki tarikat, medeniyet tarikatıdır" sözüyle izlenmesi gereken yolu on yıllarca önce göstermiştir.
18 yıllık AKP yönetiminin hatalı politikaları sonucu ülkemiz ve Cumhuriyetimiz içeriden ve dışarıdan büyük tehdit altındadır.
Bugün; her zamankinden daha fazla milli birlik ve beraberliğe, sağduyuya sahip olmamız gereken günler yaşamaktayız.Laik demokratik Cumhuriyetimiz için ortak değerlerimiz etrafında her zamankinden daha güçlü bir şekilde kenetlenme milli birlik ve beraberliğimizi gösterme günüdür.
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkusunu yaşadığımız bugün, bizi millet yapan değerlerimizin daha gür sesle yüceltileceği, geçmişte olduğu gibi tek yürek olarak haykırılacağı, el ele, gönül gönüle geleceğe daha bir güvenle bakacağımız gündür.
Bu duygularla,
Cumhuriyetimizin 97.yaşında;iç ve dış düşmanlara rağmen Hukukun ve Adaletin hakim olduğu aydınlık bir Türkiye yolunda, korkusuz ve ödünsüz bir şekilde mücadele etmekten asla vazgeçmeyeceğiz. Yolumuz Mustafa Kemal Atatürk’ün yoludur…
Yaşasın,Laik Türkiye Cumhuriyeti. Yaşasın, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız.”

Yorum Yazın

Yapılan Yorumlar

  1. Kaftancıoğluna da söyle 30 Ekim 2020 Cuma 23:25:41

    İstanbulda desteklerken tabanlarınızın patladığı Canan Kaftancıoğluna da söyleyin de bayram seyran kutlamalarında bari ATAmızın adını anıversin.