Yolcu ücretlerine zam

Kırklareli Belediye Meclisi şehir içi indi bindi ücretinin öğrenci için 1,5 TL’den 2 TL’ye, tam tarife ücretinin ise 2 TL’den 2,5 TL’ye çıkarılmasını onayladı. Meclis yapımı devam eden katlı otopark için ücret tarifesini de belirledi. Otopark ücreti saatine göre en az 2 TL ile en çok 15 TL arasında değişecek.

Kırklareli Belediye Meclisi Temmuz ayı toplantısını yaptı. Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce’nin 5 Temmuz’da Kırklareli’ne gerçekleştirdiği ziyaretin olduğu gün toplanacak olan ancak yeterli çoğunluk sağlanamadığı için 9 Temmuz 2018 Pazartesi gününe ertelenen toplantı saat 15.00’da başladı.
Gündemin ilk maddesinde 8 adet araç alımı için Temizlik İşleri Müdürlüğü bütçesinden 1,5 milyon liranın Kara Taşıtları Alımı Bütçe Kalemine aktarılması teklifi kabul edildi. Ardından Meclis, toplu taşıma araçları ücret tarifesi ile ilgili Plan ve Bütçe Komisyonu raporunu ele aldı. S.S. Kırklareli Ulaşım karayolu Yolcu Taşıma Kooperatifinin zam talebi doğrultusunda inceleme yapan komisyon yeni ücret tarifesinde 50 kuruşluk artışı önerdi.
Buna göre en kısa mesafe öğrenci ücreti 1,50 TL’den 2 TL’ye, en uzun mesafe ücreti de öğrenci için 2 TL’den 2,50 TL’ye yükseltildi.
Yeni ücret tarifesi güzergahları ile şöyle;
Şehir içi Şehir içi indi bindi; öğrenci 1,50 TL’den 2 TL’ye, tam 2 TL’den 2,50 TL’ye,
Şehir içi –Ahmet Cevdet paşa Yurdu; öğrenci 2 TL, tam 2,50 TL.
Ahmet Cevdet Paşa Yurdu – Kampus; öğrenci 2 TL, tam 2,50 TL’ye,
Şehir içi –Kampus; öğrenci 2 TL’den 2,50 TL’ye, tam 2,50 TL’den 3 TL’ye yükseltildi. Rapor oy birliği ile kabul edildi.
Otopark ücretleri belirlendi
Kırklareli Belediye Meclisi’nin görüştüğü konulardan biride yapımı devam eden çok katlı kapalı otoparkta uygulanacak ücret tarifesi idi. Aynı zamanda 170 araçlık otoparkın 5 yıllığına kiralanmasını da içeren konu hakkında Meclis, Plan ve Bütçe Komisyonu raporunu kabul ederken otopark günlük giriş süresi ve ücretleri ise şöyle olacak;
1 saate kadar 2 TL, 3 saate kadar 3 TL, 4 saate kadar 4 TL, 6 saate kadar 5 TL, 8 saate kadar 8 TL, 12 saate kadar 10 TL, 12 saat üzeri 15 TL. Ayrıca biletini kaybedenlerden alınacak günlük ücrette 15 TL olarak belirlendi.

Yorum Yazın

Yapılan Yorumlar

  1. zamlarda ferahlık vardır 10 Temmuz 2018 Salı 17:20:41

    Zamlardan nefret eden milletimiz en fazla zam yaparları daima seçerek acıseverlik iptilâlarını tatmin böylece tatmin ediyorlar. Bin nasihatten iyice zamlar nedeniyle doluyken hazım için bolca kan çekip beyni kansız ve düşünme yetisiz bırakan mide şimdi boşken kan beyne sıçrayacağından millet böylece düşünme kabiliyetini tekrar kazanıp "yahu ne oluyor ne yaptık biz!" diyerek aklı başına gelip yine aklın yoluna girme arayışı ve de mücadelesi içine girecektir. Ramazan sokak iftar sofraları niye kuruldular? Millete tepeden bakan milliyetsizler yer sofralarında garibanın son aşına kaşık çalmak için göstermelik bağdaş kurup ne demeye yerlere oturdular? Açlık nedeniyle durumu sorgulamaya başlayacak milletin tekrar aydınlığa çıkmak mücadelesini durduracak ve ifna edecek bir güç daha yaratılmadı.