“Yetti artık!”

Kırklareli’nde geçtiğimiz hafta etkili olan aşırı sıcaklar yüzünden hayat olumsuz yönde etkilendi. Ancak bunlara elektrik ve su kesintileri de eklenince, vatandaşlar adeta çileden çıktılar. Enerji kesintisi sebebiyle klimadan, su kesintisi sebebiyle de banyo yapmaktan dahi mahrum kalan Kırklarelililer isyan noktasına geldiler…

İlimizde özellikle geçtiğimiz hafta etkisini gösteren aşırı sıcaklar, hayatı olumsuz yönde etkiledi. Vatandaşlar gerekmedikçe evlerinden çıkmazken, kapalı alanlarda klimalar sayesinde nefes almaya çalıştılar. Yine evlerinde serinlemek adına banyo yapan Kırklarelililer, maalesef Perşembe ve Cuma günü akşamı kötü bir sürprizle karşılaştılar; sular kesikti.
Perşembe günü akşamı suların kesilmesi nedeniyle mağdur duruma düşen vatandaşlar, bundan yaklaşık bir hafta kadar önce de ana boruda oluşan bir arıza sebebiyle, yine susuz kalmıştı. Bu kez belediyenin konu ile ilgili bir bilgilendirmede bulunmamasına da tepki gösteren vatandaşlara beklenen açıklama Cuma günü, Kırklareli Belediyesi’nin facebook sayfasından yapıldı.

Açıklamada; “Karahıdır Mahallesinde BOTAŞ tarafından yapılan doğal gaz boru hattı döşeme çalışmaları kapsamında geçiş güzergahı üzerinde bulunan şehir şebekesine su veren ana boru hattına zarar verilmiş, ekiplerimiz kısa sürede arızaya müdahale etmiş ve sorunu gidermiştir. Arızanın giderilmesinin ardından şehrimize tekrar su verilmiştir. Tüm halkımıza duyurulur” dendi.
Ancak Cuma akşamı da Kırklareli susuz kaldı. Vatandaşlar sosyal medya üzerinden yaptıkları yorumlarda; “Karakaş mahallesinde 2 gündür aynı saatler arasında susuz bıraktınız. Bu doğal gaz çalışması sonucu patlayan borular gündüz sıkıntısız çalışırken akşam 19.00’dan sonra çalışmıyor. Nasıl oluyor, anlamadık. bu sıcakta elimizi dahi yıkayamadık.”, “Sular kesildikten 10 saat sonra duyuru !!!”, “Dünkü kesintinin sebebi de botaş mıydı?”, “Karakaşta gene sular kesiliyor. Çok azaldı su. Bıktık vallahi” şeklinde serzenişlerini dile getirdiler.
Elektrik
kesintileri de can bezdirdi
Kırklareli geçtiğimiz haftayı de gerek genel, gerekse bölgesel elektrik kesintileri ile geçirdi. Vatandaşlar su kesintisinde Kırklareli Belediyesi’ne olduğu gibi, elektrik kesintisinde de TREDAŞ’a tepkilerini gösterdiler. İş günü, gündüz saatlerinde çalışma temposunun en yüksek olduğu saatlerde elektriksiz kalan ev ve işyerlerinde klimalar da durunca vatandaşın sinirleri alt üst oldu. “Yeter artık” diyerek isyan eden vatandaşlar, her iki kurumun da abonelerine sağlıklı hizmet verebilmeleri adına daha hassas olmalarını talep ettiler.

Yorum Yazın

Yapılan Yorumlar

  1. seçim bitti ödev yitti mi? 10 Temmuz 2019 Çarşamba 19:30:35

    Belediyelerin halka hizmetkarları kapalı kapılar ardında tepkilere kulak tıkayıp göz kapayacak yerde; vazife gereği "nedeni niçini" bilgilendirme panoları ile halka aktarmaları ve her hizmet aktarımını engelleyeni teşhir zorunluluklarını ne çabuk unuttular!