Yeni Uygulama Kırklareli’nde Başladı

Berber, kuaför ve güzellik salonlarının haftada bir gün işyeri kapatma uygulaması dün itibariyle ilimizde başladı.
Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası Ticaret Bakanlığı’nın Berber, kuaför ve güzellik salonu Çalışma saatlerine ilişkin basın açıklamasını yayımladı. Yayınlanan basın açıklamasında her ilin valiliği tarafından berber, kuaför ve güzellik merkezlerinin hangi gün kapalı olacağını belirneceğini dile getirdi.
Bu kapsamda Kırklareli’nde Berber, kuaför ve güzellik salonu Tatil günü Salı olarak belirlendi.
Konuyla ilişkin yapılan açıklamada şunlar kaydedildi: “Berber, kuaför ve güzellik salonu işletmecilerinin büyük çoğunluğunu barındıran sektör paydaşları tarafından Ticaret Bakanlığımıza iletilen talep ve öneriler titizlikle değerlendirilerek ülke genelinde tüm berber, kuaför ve güzellik salonlarının haftanın bir günü kapalı olması yönünde Ticaret Bakanlığımızca 18 Ağustos 2022 tarihinde karar alınmıştır.
Devam eden süreçte kapalı olunacak günün, her ilin sektörel yapısı ve işletme profili ile tüketici tercih ve ihtiyaçları göz önünde bulundurularak Valilikler tarafından belirlenebilmesi amacıyla sektörün geniş katılımının sağlandığı çalışmalar yürütülmüş olup gelinen noktada bu çalışmalar tamamlanmıştır.
Bu doğrultuda, berber, kuaför ve güzellik salonlarının ülke genelinde haftanın bir günü kapalı olması uygulaması 1 Temmuz 2024 tarihi itibarıyla yürürlüğe girecek ve bu işletmelerin Valilikler tarafından belirlenen günlerde kapalı olmadığının tespiti halinde Ticaret Bakanlığımızca idari yaptırım uygulanacaktır.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

Yorum Yazın

Bu Habere Henüz Yorum Yapılmadı. İlk Sen Ol