Yaz dönemi destekleme ve yetiştirme kursları başladı

Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürü Murat Aşım, yazılı basın açıklaması yaprak Milli Eğitim bünyesinde gerçekleştirilen yaz dönemi destekleme ve yetiştirme kurslarının başladığını dile getirdi.

Yaz dönemi destekleme ve yetiştirme kursları ile ilgili yazılı açıklama yapan Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürü Murat Aşım, "Millî Eğitim Bakanlığınca, öğrencilerin yaz tatilini verimli değerlendirmeleri, akademik ve sosyal gelişimlerine katkı sağlamaları için başlatılan yaz dönemi destekleme ve yetiştirme kurslarına 619 bin 960 öğrenci başvuru yaptı." dedi.
"Pekiştime olacak"
Derslerdeki kazanımların kurslar ile pekiştirilmesinin sağ-
lanacağını ifade eden Müdür Aşım, "Ortaokul ve lise öğrencilerinin derslerde edindikleri kazanımları pekiştirmelerine katkı sağlamak, özel ilgi ve yeteneklerini geliştirmek amacıyla ücretsiz yaz dönemi destekleme ve yetiştirme kursları başladı.
Öğrencilerin il ve ilçe sınırlaması olmaksızın, tatile gittikleri yerlerde de katılabilecekleri kurslar için 619 bin 960 kayıt yapıldı." sözlerini dile getirdi.
"Öğrenciler 5 ders seçebilecek"
Tercih edilecek dersler ile ilgili bilgi veren Müdür Aşım, "Öğrencilerin beş derse kadar tercihte bulunabildiği yaz kurslarında 11 bin 309 kurumda, 62 bin 777 öğretmen görev yapacak. Yaz dönemi destekleme ve yetiştirme kursları, 27 Ağustos´a kadar devam edecek." dedi.

Yorum Yazın

Bu Habere Henüz Yorum Yapılmadı. İlk Sen Ol