YABANCILARIN TOPRAKLARIMIZDA EMELLERI VAR

Son günlerde basinda Amerikan kaynakli olarak Türkiye'nin bölünmesini varsayan haritalar yayimlandi.Türkiye'nin dogusundan bir kisim topraklar aliniyor, kurulmasi planlanan yeni bir devlete veriliyor.
Bunu Amerikan eski Cumhurbaskanlarindan Clinton'un askeri danismani Albay Peters yapiyor. Türkiye'den toprak alinmasini hedefleyen harita ve yorumlar Amerikan Silahli Kuvvetler Dergisinde yer aliyor. Yani Türkiye'nin bölünmesini Stratejik Vizyon Ortagimiz, müttefikimiz, dostumuz, Nato'da silah arkadasimiz Amerika düsünüyor. Hatta Amerika bize diyor ki, "Uluslararasi hukuktan da kaynaklansa hakkiniz PKK'ya sinir ötesi takip yapamazsiniz." Bu nasil dostluktur anlamak mümkün degildir.
Türkiye üzerine oyunlar yeni degildir. Tarihte birinci asamada Türkleri Avrupa'dan atmak öngörülmüstür. Bunun için Balkan Savasi'nda, Birinci Dünya Harbi'nde ve daha sonra Yunan Savasi'nda bu plan uygulamaya konmustur. Yani Türkler'den arindirilmis bir Avrupa 1878 yilindan beri gündemde dir. Tarihte bu mümkün olmadigina göre Türkiye'den toprak alarak Ermenistan'a, yeni kurulacak Kürdistan'a vermek hep düsünülmüs, gündemde tutulmaya özen gösterilmistir. Suriye Hatay'i istemistir. Yunanistan büyük hayaller pesinde, Trakya, Marmara ve Ege Bölgelerini, Karadeniz kiyilarini istemektedir. Yani Türkiye bölünmesi düsünülen, istenilen, planlanan bir ülkedir. Bunu halkimiz iyice ve ayrintilariyla biliyor mu? Eskiden bu bilgiler okullarda yetisen kusaklara anlatiliyordu. Simdi anlatiliyor mu bilmiyoruz. Çünkü bizde Yunan Kardesligi'nden bahseden, buna siir yazan Basbakanlar çikmistir. Hatta tarih kitaplarindan Yunanlilar aleyhinde bulunan ifadeler çikarilmistir.
Türkiye'nin bölünmesi planlarini eskiden Ingilizler, Fransizlar, Ruslar, Yunanlilar, Bulgarlar, Ermeniler, Suriyeliler düsünüyordu. Bugün ise bunu Amerika, Avrupa Birligi düsünmektedir. Amerika'nin Büyük Ortadogu Projesi hedefleri arasinda Türkiye'de vardir. Türkiye'yi bölmek mümkün olmazsa ekonomik yönden çökertilmesi gündemin ikinci maddesidir. PKK terör hareketi Türkiye'yi bölmek, Türkiye'yi ekonomik yönden zayiflatmak amacini gütmektedir. Bu hareket Amerika'dan, Avrupa'dan destek bulmaktadir. Eskiden bu planlari Rusya yaparken bugün bu rolü Amerika'nin, Avrupa Birligi'nin üstlenmis olmasi sasirtici olmustur. Dost bildiklerimiz Türkiye'yi bölmek istemektedirler.
Türk halki bilmeli ve unutmamalidir ki tehlike kapimizdadir ve yabancilarin topraklarimizda gözü vardir. Bu nedenle ULUSAL BIRLIK ihtiyaci içersindeyiz. Güçlü bir Türkiye yaratmak, onu yasatmak zorundayiz. Daha geçenlerde açiklandi. Çevremizde silahlanmaya en fazla para harcayan Iran'dir. Iran, Amerika ile hareket ederseniz sizi vururum diyor. Bizi dehdit ediyor. Yunanistan ve AB Kuzey Kibris Türk Devleti'ni tarihe gömmek istiyorlar. Ülkenin içinde terörü destekliyorlar. Türkiye'yi maddi manevi bitirmek istiyorlar.
Dagda, bayirda, çayirda, kirda, isinde ve asinda olan insanlarimiz tehlikenin farkindamidirlar? Ates Çemberi içindeyiz. Kötü Komsularla kusatilmisiz ve dost bildiklerimiz tarafindan aldatilmaktayiz. Yanliz bir Türkiye. Bazilari Din Kardesligi'ni düsünüyorsa da bu tarihte olmamistir. Din Kardesleri bugün Ortadogu'da birbirlerini yemektedirler. Birinci Dünya Savasi sirasinda Osmanli'yi arkadan Din Kardesleri vurmustur. Hilâl, Haç ile birlikte olmustur. Arap çöllerinde iki milyona yakin askerimiz sehit olmustur. Niçin? Kutsal Topraklari Haçlilar'a karsi korumak için. Karsiligi Türk düsmanligi olmustur.
Gerçek gri degildir, çiplaktir. Onu görmeye çalismaliyiz. Kendimizi yeniden güçlendirecek bir yapilanmanin içersine girmeliyiz. Daha fazla çalismak, daha fazla üretmek, daha fazla tasarruf etmek zorundayiz. Gün o gündür. Ne su uyuyor ne düsman uyuyor. Bizi uyutmak isteyenler karsisinda uyanik olmak zorundayiz. Türk'ün Türkten baska dostu olmadigini unutmamaliyiz. Ve uzun vadede Amerika ile aramiza mesafe koymaya çalismaliyiz.
nazifkaracam@gazetetrakya.com

Yorum Yazın

1 Defa Yorum Yapılmış.

  1. Güzel bir yazı. Biraz da iç siyasetle karıştırmayın daha iyi olurdu. Uyandırmak adına.