Vekil Aksal, “Edirne Belediyesi Edirnelileri Kandırıyor”

AK Parti Edirne Milletvekili ve TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği
Komisyonu (KEFEK) Başkanı Fatma Aksal, Mimar Sinan'ın, 'Ustalık eserim" dediği UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi'ndeki Selimiye Camii'nin restorasyonu ile ilgili açıklamalarda bulundu. Edirne Belediyesi’nin Selimiye Camii restorasyon süreci ile ilgili yanlış bilgiler paylaştığını ve Edirne halkını yanlış yönlendirdiğini belirten Aksal, “8 Yıldır mezbelelik olan Selimiye Camii Çevre düzenlemesini Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları ve T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’mız eliyle yapıyoruz. Selimiye çevresinin bu durumda olmasının bir numaralı sorumlusu olan Edirne Belediyesi, restorasyonu kendi yapıyormuş gibi kıymetli Edirnelileri kandırmaya çalışıyor” dedi.

AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal çevre düzenlemesi arapsaçına dönen Edirne’mizin gözbebeği Selimiye Camii ile ilgili olarak çarpıcı açıklamalarda bulundu. Selimiye Camii Çevre düzenlemesini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı eliyle yapılacağını aktaran Aksal, Selimiye Camiinin şu anki sorumlusunun Edirne Belediyesi olduğunu iddia etti.
Aksal caminin çevre düzenlemesiyle ilgili açıklamasında şunları kaydetti,

“Selimiye Camii hem Edirne için hem ülkemiz hem de Dünya için çok önemli bir miras. Biz bu tarihi miraslarımızın ehemmiyetinin bilinci ile kültürel yapılarımıza daima hassasiyetle restorasyon yaparak, bu değerlerimizi korumaya çalışıyoruz. Bu kapsamda Hemşehrilerimin hiç şüphesi olmasın ki ; Biz Türk - İslam Mimarisinin başyapıtı olan Selimiye Camii’ne, bu Dünya Mirasına , Cumhurbaşkanımızın hassasiyetleri , devletimizin ve hükümetimizin desteği ile restorasyonu ve çevre düzenlemesini üst seviyede hassasiyetle yürüteceğiz”.

“İŞLERİ GÜÇLERİ YALAN SİYASETİ,
ÖNCE YOLLARI YAPSINLAR”

Edirne Belediyesi’nin Selimiye Camii restorasyon süreci ile ilgili yanlış bilgiler paylaştığını ve Edirne halkını yanlış yönlendirdiğini belirten Aksal, “8 Yıldır mezbelelik olan Selimiye Camii Çevre düzenlemesini Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları ve T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’mız eliyle yapıyoruz. Selimiye çevresinin bu durumda olmasının bir numaralı sorumlusu olan Edirne Belediyesi , restorasyonu kendi yapıyormuş gibi kıymetli Edirnelileri kandırmaya çalışıyor. İşleri güçleri yalan siyaseti. Selimiye’nin çevre düzenlemesini de, Selimiye Camii’nin restorasyonunu da biz yapacağız. Onlar yolları yapsın. Malum önümüz kış. Her yer çöp çamur çukur içinde” dedi.

Yorum Yazın

Yapılan Yorumlar

  1. Freudian dilkayması 12 Ekim 2021 Salı 10:29:34

    "Malum önümüz kış. Her yer çöp çamur çukur içinde." Üredilerin özeleştiri açılımı: "Ebedi yazımızın sonuna geldik önümüzde sert kışımız bizleri bekliyor zira ülkeyi açlık sefalet yokluk yoksunluk yıkımın eşiğine getirdik."