Valilik O Vatandaş İçin Harekete Geçti!

Kırklareli’nde duyarlı bir vatandaşın ihbarı üzerine, Kırklareli Valisi Osman Bilgin' in talimatıyla harekete geçen ekipler, bir barınakta yaşam mücadelesi veren vatandaşı bulunduğu yerden alarak Kırklareli Engelli Bakım Merkezi’ne yerleştirdi.

Kırklareli Valiliği açıklamada bulunarak duyarlı vatandaşa Kırklareli Valisi Osman Bilgin' in talimatıyla harekete geçen ekiplere teşekkürlerini sundular. Devletin her zaman vatandaşların yanında olduğunu belirten Kırklareli Valiliği, ‘hava soğuk, kimse dışarıda kalmasın’ açıklamalarında bulundular.
Kırklareli Valiliği, kış şartlarında sokakta kalan, evsiz vatandaşlar için Acil Çağrı Merkezi 112’ye bildirmesi halinde Kırklareli Valiliği ve Kaymakamlıklar tarafından vatandaşların misafir edileceğini dile getirdiler. ‘Her şey vatandaşlarımız için’ başlığı altında açıklamada bulunan Kırklareli Valiliği, Kırklareli’nde duyarlı bir vatandaşın ihbarı üzerine, Kırklareli Valisi Osman Bilgin' in talimatıyla harekete geçen ekiplerin, bir barınakta yaşam mücadelesi veren vatandaşı bulunduğu yerden alarak Kırklareli Engelli Bakım Merkezi’ne yerleştirildiğini açıkladılar. Soğuk kış günlerinde ihtiyaç sahibi vatandaşların yanında olan Kırklareli Valiliği, duyarlı vatandaşlara seslenerek, bilgilendirdikleri takdirde ihtiyaç sahibi vatandaşların misafir edileceğini duyurdular. Konukların yeni arkadaşlar edinebilecekleri, güvenli, keyifli, dolu dolu vakit geçirebilecekleri ve sımsıcak bir yaşam ortamı sunan Özel Kırklareli Bakım Merkezi, 100 kişilik kapasiteye sahip olup personel ve engelliler ile huzurlu bir aile ortamı içerisinde, sağlığını ve esenliğini koruma amacıyla tüm yasal mevzuat şartlarına, mesleki etik ilke ve değerlere bağlı kalarak ruhsal engellilere en kaliteli bakım hizmetlerini gerçekleştiren sosyal ve disiplinli bir kuruluştur. Konukların yaşam kalitelerini ve hayat standartlarını gün be gün artırarak daha fazla engelliye ulaşarak hizmet götürmek, toplumun dezavantajlı kesimlerinden olan engelli bireyler için huzurlu bir ev ortamı, aile sıcaklığı içinde mutlu bir yuva sunup engellileri topluma kazandırmaktır. Kırklareli’nde duyarlı bir vatandaşın ihbarı üzerine, Kırklareli Valisi Osman Bilgin' in talimatıyla harekete geçen ekiplerin bir barınakta yaşam mücadelesi veren vatandaşı bulunduğu yerden alarak Kırklareli Engelli Bakım Merkezi’ne yerleştirilmesi kapsamında barınakta yaşam mücadelesi veren vatandaşı misafir eden Kırklareli Bakım Merkezi, aile sıcaklığı içinde mutlu bir yuva sunuyor.
Soğuk kış günlerinde ihtiyaç sahibi vatandaşlar için harekete geçen Kırklareli Valiliği, evsiz vatandaşlar için Acil Çağrı Merkezi 112’ye bildirmesi halinde Kırklareli Valiliği ve Kaymakamlıklar tarafından vatandaşların misafir edileceğini ifade ettiler.(A.Bakır)

Yorum Yazın

Bu Habere Henüz Yorum Yapılmadı. İlk Sen Ol