Vali Sezer Keşan Köy Muhtarları İle Bir Araya Geldi

Edirne Valisi Yunus Sezer, Keşan Çamlıca Köyü’nde ilçeye bağlı köy muhtarları ile aylık toplantı için yeniden bir araya geldi. Çamlıca köyünde gerçekleşen
buluşmada, Vali Sezer’in geçen ay Keşam’da yaptığı toplantıda gündeme gelen konular ile ilgili başlatılan ve tamamlanan çalışmalar değerlendirildi. Vali Sezer , Vatandaşa yapılacak hizmetler için kurum ayrımı yapmadıklarını, bütün kaynakları ortak kullanarak tüm kurumlarımızın ortak bir çalışma içerisinde
olmasının faydasını ve bereketini yaşadıklarını belirtti.
Vali Sezer: “ Sıcak asfalt çalışmalarımız devam ediyor. Bu sene 25 km’lik bir yolu hava şartları iyi olduğu takdirde bitireceğiz. Seneye de 150 km’lik bir sıcak asfalt yapacağız.
Hedefimiz, başta grup yolları olmak üzere, 3 sene içerisinde bütün köylerimize sıcak asfalt yol yapmak. Artık sathi kaplama yolu bir kenara bırakmak istiyoruz.15-20 yıl dayanabilecek son derece kaliteli yolları vatandaşlarımıza bir eser olarak bırakmak istiyoruz.” dedi.
Toplantı ile ilgili Valilik tarafından yapılan açıklamada, “ Valimiz Yunus Sezer, ilçe programı kapsamında yaptığı Muhtarlar buluşmasının ardından Beğendik ve Yenimuhacir Belde Belediye Başkanlarını ziyaret ederek sunulan hizmet ve çalışmalarla ilgili bilgi aldı.
İlçemizde 100 adet çöp konteyneri köylerimize dağıtıldı.
Mecidiye Köyü Çeltik Barajına arıtma sistemi kurularak su takviyesi yapılması işi tamamlandı.
Orhaniye İlköğretim Okulu ve Keşan’a gelen öğrencilerimiz için yolcu durakları yapım işi tamamlandı.
Karacaali köyü gölet ihtiyacı çözüme kavuşturuldu.
Karacaali Köyü kanalizasyon sisteminin ana hat bağlantısındaki sorun çözüldü.
Çelebi Köy kanalizasyon çalışmaların ve foseptik çukuru işi tamamlandı” ifadelerine yer verildi.Yorum Yazın

Bu Habere Henüz Yorum Yapılmadı. İlk Sen Ol