Vali Osman Bilgin “Kadınlarımızın değeri bir güne sığdırılamayacak derecede önemli”

Kırklareli Valisi Osman Bilgin ve Eşi İlknur Bilgin, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla ilimizde bulunan şehit yakınları, huzurevi sakinleri, koruma altında bulunan kadınlar ve kadın yöneticilerle kahvaltıda bir araya geldi. 

Toplumun temelini kadınların oluşturduğunun altını çizen Kırklareli Valisi Osman Bilgin, “Toplumumuzun ve yaşamımızın temeli olan çok kıymetli kadınlarımız hepinizi saygı, sevgi ve muhabbetle selamlıyorum ve hepinizin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum. 
Toplumun esas temelinin kadınlar olduğu gerçeği dünyanın başlangıcından bugüne kadar olan süreçte, ilkel çağlarda da, modern çağlarda da hiçbir zaman değişmemiş. Bunu en basit örneğiyle çocukların yetişmesinden, çocukların eğitiminden ve aile kavramının şekillenmesinden başlayarak toplumun diğer sosyal yapılarının tümünde hepimiz en açık şekilde görmekteyiz, yaşamaktayız ve hissetmekteyiz. Bu nedenle kadınlarımızın yeri hiçbir zaman yadsınamaz. Bu dinamik içerisinde erkeklerin fiziki güçlerinden kaynaklanan nedenlerle kadına yönelik şiddet sorunu ile karşılaşıyoruz. Kadınlarımızın ve çocuklarımızın eğitilmesi ile bunun sonucunda toplumun dönüşmesi ve anlayış farkının değişmesiyle bu sorunları çözeceğiz. Esas olarak kadınlarımızın değerinin sadece bir güne sığdırılamayacak derecede önemli olduğunu düşünüyorum ve hepinizin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü ayrı ayrı kutluyorum. İnşallah toplum sizlerle beraber çok daha güzel yarınlara çok daha güzel günlere gelecektir diyorum. “ ifadelerini kullandı. 

Yorum Yazın

Bu Habere Henüz Yorum Yapılmadı. İlk Sen Ol