Vali Osman Bilgin “Bu vatan gençlere emanet edilmiş paha biçilmez bir hazinedir”

Kırklareli Valisi Osman Bilgin, 19 Mayıs Atatürk´ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 100. yılı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.
Türkiye Cumhuriyeti’nin gençlere emanet edildiğini belirten Vali Osman Bilgin, “19 Mayıs Atatürk´ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı´nın 100. yılını hep birlikte kutlamanın sonsuz mutluluğu, coşkusu ve heyecanı içerisindeyiz. Tarihimizin dönüm noktalarından biri olan 19 Mayıs 1919'da Büyük Önder Atatürk'ün Samsun'da başlattığı Kurtuluş Mücadelesi, tüm yurdumuza yayılmış, halkımızın azim ve kararlığıyla hep birlikte verilen mücadele sonucunda büyük zafere ulaşılmıştır.
Büyük sıkıntılar ve yokluklar içerisinde, büyük bedeller ödenerek fedakârlıklarla kurulan Türkiye Cumhuriyeti, gençlerimize emanet edilmiştir. Sevgili gençler, sizlere düşen en büyük görev bu aziz vatanı geliştirerek, güzelleştirerek gelişmiş bir şekilde gelecek nesillere teslim etmektir. Çünkü bu vatan sizlere emanet edilmiş paha biçilmez bir hazinedir.
Bu emaneti bütün güzellikleriyle, milli ve manevi zenginlikleriyle gelecek kuşaklara teslim etmek en başta gelen görevinizdir. Bu duygu ve düşüncelerle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, Kurtuluş Savaşı'nın tüm kahramanlarını, şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyor, geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin ve siz değerli Kırklarelili hemşehrilerimin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutluyor, hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum.” ifadelerini kullandı.

Yorum Yazın

Yapılan Yorumlar

  1. ----------------------- 20 Mayıs 2019 Pazartesi 19:11:35

    -------------------

  2. Anlaşılır yorumlar 22 Mayıs 2019 Çarşamba 10:02:53

    Anlaşılır ve hakkaniyetli yorumlar yaparsan -------------- diye boş geçmene gerek kalmaz yorumcu arkadaşım. Editör arkadaş kalkmış bunu yayına koymuş ya bu durum senin yaptığının yanında daha enteresan olmuş.