Vali Çiftçi 30 Ağustos Zaferi’nin 95. Yıldönümünü kutladı

Kırklareli Valisi Orhan Çiftçi var oluş mücadelesi diyerek nitelendirdiği 30 Ağustos Zafer Bayramını şu sözlerle kutladı;
“30 Ağustos Zaferi, vatanımızı işgal etmek isteyenlere karşı, kahraman ordumuzun cesaret ve fedakârlığı, milletimizin birlik, beraberlik ve kardeşlik içerisinde olduğu, en güzel örneklerinden biridir. Bu yüzden; 30 Ağustos Zaferinin 95. yıldönümünü, coşku içerisinde kutlamanın haklı gururunu yaşıyoruz.
Büyük Taarruz ve Başkomutanlık Meydan Muharebesi neticesinde kazanılan 30 Ağustos Zaferi, millet ordu bütünleşmesiyle verilen, varoluş mücadelesini nihai başarıya ulaştırmıştır. 30 Ağustos Zaferi, İstiklal Savaşı'nın temel hedefi olan, millet egemenliğine dayalı yeni bir devlete kavuşmamızın yolunu açmış, bugün de ülkemizin birliğine, dirliğine, bu topraklardaki varlığına kasteden terör örgütleri ve şer odakları için ders olmuştur.
Tüm tarihi boyunca, bağımsız yaşamayı ülkü edinmiş Yüce Milletimiz, tarihinden aldığı onuru, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün “Ya İstiklal Ya Ölüm” sözleriyle perçinleyerek onun komutasındaki kahraman ordumuzla 30 Ağustos tarihinde muhteşem bir zafere imza atmıştır.
Ülkemizin birliğine, dirliğine ve yükselişine kast eden dış güçler ve onların destekçisi Pensilvanya şarlatanının emrindeki ülkemizdeki kahpeler güruhu FETÖ terör örgütüne mensup alçaklar, 15 Temmuz 2016 tarihinde, tarihimizde eşi benzeri görülmemiş bir ihanet içinde şanlı ordumuzdan gasp ettikleri uçaklar, tanklar, tüfeklerle Aziz Milletimizin asil evlatlarına saldırdılar. 249 kahramanımızı şehit ettiler ve 2193 evladımızı gazi yaptılar. Ancak bu aziz millet namusunu, vatanını, bayrağını 30 Ağustos 1922’de olduğu gibi çiğnetmedi ve bundan sonra da çiğnetmeyecek. Ve Türkiye’mizin kutlu yürüyüşüne kimse engel olamayacaktır. Büyük Önder Atatürk’ün hedef gösterdiği “muasır medeniyetler seviyesine ulaşma” hedefini de çok kısa bir süre içerisinde birlik-beraberlik ruhu ile gerçekleştirecektir.
Bu inançla, başta büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu zaferi bize armağan eden İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, vatan ve bayrak uğruna canını feda eden tüm şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi şükranla anıyor, tüm halkımızın ve Türk Silahlı Kuvvetlerimizin kahraman mensuplarının 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı en içten duygularımla kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.” 

Yorum Yazın

Bu Habere Henüz Yorum Yapılmadı. İlk Sen Ol