Vali Çiftçi, 14 Mart Tıp Bayramını kutladı

Kırklareli Valisi Orhan Çiftçi, “İnsanın sağlık çalışanı olabilmesi için yüreğinin, sevgilerin en güzeli en anlamlısı olan insan sevgisiyle dolu olması gerekir” dedi.

Kırklareli Valisi Orhan Çiftçi, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla yazılı bir açıklama yaptı. Vali Çiftçi mesajında, tıp sektöründe çalışabilmek için insanın yüreğinin insan sevgisi ile dolu olması gerektiğini belirtti. Ancak bu şekilde hastaların sorunları ve dertleri ile ilgilenmenin mümkün olacağını dile getiren Vali Çiftçi, şöyle konuştu;
“İnsanın sağlık çalışanı olabilmesi için yüreğinin, sevgilerin en güzeli en anlamlısı olan insan sevgisiyle dolu olması gerekir. Ancak bu şekilde büyük bir sabırla, hoşgörüyle, özveriyle insanlara hizmet edebilir; onların sorunlarını dertlerini paylaşabilir. Hastaların en mahrem sırlarını emanet ettikleri ya da sonuna kadar güvendikleri insanlar olabilirler.
Böylesine zor bir görevi büyük bir aşkla ve şevkle yerine getiren çalışanlarımız sağlık sistemimizi bugüne gelmesinde en büyük katkıyı yapmıştır. Gelişmişliğimizin en önemli etkenlerinden biri sağlıktır. Ülkemiz, sağlık alanında elde ettiği başarılarla takdir toplamış birçok ülkeye örnek gösterilmiştir.
Son yıllarda sağlık hizmetlerinden memnuniyeti üst seviyelere çıkaran, Cumhuriyetimiz boyunca yaşanmamış, ertelenmiş; bazen düşünülmüş ama cesaret edilememiş köklü değişimleri bünyesinde barındıran Sağlıkta Dönüşüm Programı‘nın da en önemli unsuru başta hekimlerimiz olmak üzere sağlık çalışanlarımız ve onların kutsal emekleridir.
Bu duygu ve düşüncelerle başta hekimlerimiz olmak üzere tüm sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramını tebrik ediyor, sağlık camiası ve onları yetiştiren hocalarını kutluyor, üstün hizmetleri için şahsım ve vatandaşlarım adına sevgiler sunuyorum.”

Yorum Yazın

Bu Habere Henüz Yorum Yapılmadı. İlk Sen Ol