Vali Bilgin’den OSB’ye Armağan

Kırklareli Valisi Osman Bilgin’in girişimleriyle, son zamanlarda yatırımcıların gözdesi haline gelen Kırklareli Organize Sanayi Bölgesi (OSB)’nin endüstri suyu Armağan Barajı’ndan sağlanacak. Armağan Barajı’ndan endüstriyel su temini ile birlikte milli servet ve büyümenin temel yapı taşlarından olan elektrik enerjisinde yılda 420.000 kWh’a kadar enerji verimliliği sağlanacak.

Yurtiçi ve yurtdışı yatırımcıların ilgi odağı olan Kırklareli Organize Sanayi Bölgesi (OSB), yatırımcıların isteklerini karşılamak ve en üst düzeyde üretim sağlanmasına yardımcı olabilmek adına, bölgedeki yatırım ve hizmetlerine hız kazandırmaya devam ediyor.
Kırklareli Valisi Osman Bilgin’in girişim ve çabaları doğrultusunda, "Kızılcıkdere Sulama Projesi" kapsamında, Kırklareli Organize Sanayi Bölgesine endüstri suyu sağlanmasına yönelik uygunluk değerlendirmesi çalışmaları ve su tahsisi son aşamaya gelindi. Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Vali Bilgin, “Kızılcıkdere Sulama Projesi" kapsamında, Armağan Barajı’ndan endüstriyel su temini ile birlikte milli servet ve büyümenin temel yapı taşlarından olan elektrik enerjisinde yılda 420.000 kWh’a kadar enerji verimliliği sağlanacak.Ayrıca; son yıllarda gıda ve ilaç sektörü yatırımlarıyla ön plana çıkan Kırklareli Organize Sanayi Bölgesi'nde, söz konusu katma değeri yüksek bu ve benzeri yatırımlara yakışır şekilde ve içme suyu kalitesine yakın bir kalitede su tedarik edilmesiyle kesintisiz su arz ve kalite güvencesi arttırılmış olacak” dedi.

Yorum Yazın

Bu Habere Henüz Yorum Yapılmadı. İlk Sen Ol