Vali Bilgin; "Alpullu şeker fabrikasının kapatılması söz konusu bile olamaz"

Kırklareli Valisi Osman Bilgin'in ilçe ziyaretleri devam ediyor. Vali Bilgin geçtiğimiz gün de babaeski ilçesini ziyaret etti. Alpullu şeker fabrikası ile ilgili spekülasyonlara noktayı koyan Vali Bilgin; "Mustafa Kemal Atatürk'ün kurmuş olduğu Türkiye'nin ilk şeker pancarı fabrikamızın kapanması, üretimin durması söz konusu bile olamaz" dedi...

Kırklareli Valisi Osman Bilgin, 24 Temmuz 2018 Salı günü çeşitli ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere Babaeski İlçesini ziyaret etti.
Gerçekleşen ziyarette Vali Bilgin, Babaeski İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Toplantı Salonunda, Kaymakam Hakan Özarslan ve Kurum amirlerinden İlçede gerçekleşen kamu yatırımları hakkında bilgiler alarak, tüm hizmetlerin vatandaş odaklı ifa edilmesini, esas amacın vatandaşların isteklerini anlamak ve öncelikle yerine getirmek olduğunu, vatandaşların işlerinin kolaylaştırılması, bürokrasinin azaltılması, vatandaşın iş ve işlemlerinin süratli bir şekilde yürütülmesini ifade ederek, kamuda aslolan Devlete bağlılık ve vatandaşa hizmet olduğunu belirtti.
"İnsanı yaşat ki Devlet yaşasın" ilkesi anlayışı içinde tüm kurumların çalışması gerektiğini belirten Vali Osman Bilgin, sonuca ulaşmayan bir işin hiç yapılmamış bir iş olduğunu, tüm hizmet ve çalışmaların aktif bir şekilde yürütülmesi, iş ve işlemlerin sadece yazıda kalmayacağını, işin takip edilerek özüne inilmesi konularında talimatlarda bulundu.
İlçe ile ilgili tüm sorunların masaya yatırıldığı toplantıda, Kırklareli Valisi Osman Bilgin, Alpullu Şeker Fabrikası konusunda açıklamalarda bulunarak, fabrikanın kapatılması konusunda spekülasyonların tamamıyla gerçeği yansıtmadığını, tam aksine Alpullu Şeker Fabrikasının bu dönem üretime başlayacağını belirterek; "Alpullu Şeker Fabrikamız, yıllık 300 bin ton üretim kapasitesine sahip. Ancak biz şuan bunun sadece %10'una ulaşarak 30 bin ton üretim gerçekleştiriyoruz. Burada yapmamız gereken el birliği, güç birliği ile pancar üretimini arttırmak için tüm çiftçilerimizin pancar ekimlerini daha fazla yapması gerekiyor. Bu bizim aynı zamanda vatani görevimizdir. Mustafa Kemal Atatürk'ün kurmuş olduğu Türkiye'nin ilk şeker pancarı fabrikamızın kapanması, üretimin durması söz konusu bile olamaz. Bu da dediğim gibi kamu kurumlarından çiftçimize kadar, hepimizin el ele vererek üretim kapasitesini arttırması gerekiyor" dedi.
Vali Bilgin toplantıda ayrıca; "Sorunlarla ilgilenmek için sorunu bilmek gerekiyor. Bilmek için de konuşmak, diyalog kurmak ve öğrenmek gerekiyor. Sahip olmadığınız hiçbir şeyi kontrol etme şansınız yoktur. Sadece o sizi kontrol eder. Dolayısıyla bir şeyi kontrol etmek istiyorsanız, hâkimiyet kurmak istiyorsanız, mutlaka o konuya vakıf olmanız gerekiyor. Vakıf olmakta; konuşmakla, görmekle, öğrenmekle oluyor. Başlattığımız KIRKAB-2 dediğimiz bir proje ile Kırklareli'nin çöp sorununu tamamıyla çözüyoruz. Ben bu manada ilimizin belediye başkanına, ilçe ve belde belediye başkanlarımıza teşekkür ederim. Çevreye duyarlı bir şekilde ve aynı zamanda özellikle sokak hayvanlarıyla ilgili sorunu da da tamamıyla çözüyoruz. Onunla da ilgili bir çalışma yapıyoruz ve bitmek üzere. Burada da Valilik, İl Özel İdare, İl Belediye, İlçe Belediyeleri ve belde belediyeleri ortak hareket edeceğiz" dedi. Gerçekleşen toplantının ardından, Vali Osman Bilgin, kamu yatırımlarını yerinde incelemek üzere, Babaeski İlçesinde yapımı devam eden, 300 kişilik kız öğrenci yurdunda incelemelerde bulunarak çalışmalar hakkında bilgiler aldı. Yurdun mevcut olan yol sorununun çözülmesi talimatı verildi. Vali Bilgin daha Üretim Fabrikasını, Aster Tekstil Fabrikasını ve Alpullu Şeker Fabrikasını ziyaret etti. İlçe ziyaretlerinin ardından, Vali Osman Bilgin, Büyükmandıra Belediye Başkanlığı ile Büyükmandıra Jandarma Karakol Komutanlığını ziyaret etti. Vali Bilgin, Büyükmandıra Belde ziyaretinde de, tüm ziyaretlerde olduğu gibi vatandaşlarla sohbet ederek, istek, arzu ve önerilerini dinledi. Vatandaşlarla tek tek sohbet ederek tüm isteklerini not aldı. (Kırklareli Valiliği)

Yorum Yazın

Yapılan Yorumlar

  1. şeref ve haysiyet semavî rütbedir 26 Temmuz 2018 Perşembe 16:34:01

    Tüketilemediler...Halen ATATÜRK'ü yüreğinden anan ve onun milletine armağan ettiği her bakımdan kutsal bir eserini sahiplenen ve hırsızlara ve uğursuzlara peşkeş çekilmesine rıza göstermeyen cevaz vermeyen onur sahibi bir Valimiz var. Örnek alınmalı bu kutsal ülkeye ve milletine hizmet duygusuyla Atatürk'ün emanetine hiyaneti engelleyen sayın Vali'nin bu kutlu tavrı ve açıklaması.

  2. malum atatürk ülkenin seçkin kahraman ve ismini hatırlayamadığım yine işte yanlış hatırlamıyorsam karaköy civarında bulunan bir diğeri ile ilk 3 EROİN FABRİKASININ da kurucu ve güdücüsüdür aynı zamanda. eroinin korkunç sonuçlarıyla karşılaşıldığında bu "kapatmayız kardeşim" tavrını aynıyla atatürk ve güttükleri de göstermişler ve iş başka başka taraflara kaymıştır. bugün atatürkün yeşil ışık hüzmeleri içerisinde üstünde frak bir elinde rakı kadehi bir elinde ciğarası Konya'ya tekrar ineceğine kendini inandırmış müridleri aynı kafa aynı tas aynı hamam... vali bey atatürkün geçer akçe olduğu yerde başkalarına yaranmak adına umarız bunları kulak ardı etmez. Şerefli ve haysiyetli bir insan bugün halkına en azından işlenmiş şeker yedirmekten bunu sınırlamamaktan geri durmalıdır! bugün bu şeker fabrikalarının dünün eroin fabrikalarından hiçbir farkı yoktur! silinip giderken şeker yerine bari adam gibi birşeylerin peşinde koşun sevgili beyti dostçular...