Uzunköprü’ye 2’nci OSB Söyleminin Altında Ne Var?

Geçtiğimiz haftalarda Edirne İpsala Organize Sanayi Bölgesi ile ilgili dün bir basın toplantısı gerçekleştirildi. Edirne Valisi Yunus Sezer, toplantıda yaptığı açıklamada Uzunköprü’yü de yakından ilgilendiren bilgiler paylaştı. Sezer açıklamasında Uzunköprü OSB'deki mahkeme dosyalarında bulunan tüm eksikliklerin giderildiğini, son sözün yargıda olduğunu ve son kararın olumlu olacağını düşündüğünü vurguladı. Ayrıca Edirne Valisi Yunus Sezer, Uzunköprü'de yeni bir OSB projesi için yer tespiti yapıldığının ve bu yeni yerin mevcut OSB projesine alternatif bir alan olarak değil, ikinci bir OSB projesi olarak planlandığı söylemişti. Vali Sezer’in bu sözleri başka tartışmaları da beraberinde getirdi.
İpsala’daki toplantıya Edirne Valisi Yunus Sezer Ak Parti Edirne Milletvekili Fatmak Aksal, Keşan Kaymakamı Cemalettin Yılmaz, İpsala Kaymakamı Ömer Sevgili, İpsala Belediye Başkanı Abdullah Naci Ünsal, Uzunköprü Kaymakamı Onur Kökçü, Uzunköprü Belediye Başkanı Özlem Becan ve Uzunköprü Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İsmail Akalın da katıldı.  Edirne Valisi Yunus SEZER yaptığı konuşmada İpsala'da OSB kurulmasından ve taleplerin yoğun olmasından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirirken, bundan sonra kendisine gelecek olan sanayi yatırımlarını Uzunköprü OSB'ye yönlendireceğini, Uzunköprü OSB'deki mahkeme dosyalarında bulunan tüm eksikliklerin giderildiğini, son sözün yargıda olduğunu ve son kararın olumlu olacağını düşündüğünü vurguladı. Ayrıca Edirne Valisi Yunus Sezer, Uzunköprü'de yeni bir OSB projesi için yer tespiti yapıldığının ve bu yeni yerin mevcut OSB projesine alternatif bir alan olarak değil, ikinci bir OSB projesi olarak planlandığı söyledi. Vali Sezer’in ardından AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, bölgemizin tarım arazisi olarak çok zengin topraklara sahip olduğunu bu yüzden sanayileşmede geri kaldığını ve bu durumun sıkıntısını en çok Uzunköprü'nün çektiğini belirtti, ancak en kısa zamanda Uzunköprü OSB projesinde de olumlu sonuçlar alacaklarını umduğunu belirtti. Diğer yandan ikinci OSB projesi her ne kadar birincisi için alternatif teşkil etmediği vurgulansa da, mahkeme süreci devam eden Kavacık OSB’nin akamet uğraması halinde b planı olarak görülüyor.  
AKALIN, “OSB PROJESİNDE AYRIŞMAYI BIRAKMAYILIYIZ”
UTSO Başkanı İsmail Akalın programın ardından yaptığı değerlendirmede şunları kaydetti, “Bugün burada Keşan OSB projesinin nasıl bizim OSB projemizden geride olup ta ikinci organize sanayi bölgesini İpsala'da yapacak olduğunu birkez daha gözlerimizle şahitlik etmiş olduk. Bugün burada İpsala OSB Basın Toplantısı için toplandık ancak görüyoruz ki Keşan’ın paydaşları tüm ilçe,beldelerinin ve hatta komşu ilçelerinin Kaymakamları, Belediye Başkanları, Ticaret Odası Başkanları,Ticaret Borsası Başkanları ve diğer kurum kuruluş temsilcileri tam kadro burada olarak birlik ve beraberliklerini göz önüne serdiler.Bizde Uzunköprü olarak senin projen benim projem,Uzunköprü'nün projesi,Kırcasalih,Meriç'in,Yeniköy'ün projesi diye ayrışmayı bıraktığımız gün, bugün sayın valimizin^de müjdesini verdiği bir OSB değil ikinci osb projesini de hayata geçirme konusunda başarılı olacağımıza hiç bir şüphem yoktur.Bizlerde bu birlik ve beraberliği sağlamak için göreve geldiğimiz ilk günden beri bu yönde çok güzel adımlar attık ve atmaya da devam edeceğiz”.

Yorum Yazın

Bu Habere Henüz Yorum Yapılmadı. İlk Sen Ol