Edirne Valiliği, Uzunköprü’de 8 Derslikli yeni bir Anaokulu yapımı için ihalenin İl Özel İdare tarafından gerçekleştirildiğini duyurdu. Proje, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Milli Eğitim Bakanlığı tarafından imzalanan Ulusal Eğitime Katkı Protokolü kapsamında tasarlandı. Uzunköprü Ticaret ve Sanayi Odası da yaptığı açıklamada, “Uzunköprü Ticaret ve Sanayi Odası olarak ilçemiz eğitim camiasına sağladıkları katkıdan dolayı TOBB Başkanımız M.Rifat Hisarcıklıoğlu’na teşekkür eder, ilçemize hayırlı olmasını dileriz” ifadelerine yer verdi.
İlçemizde inşa edilecek 8 derslikli anaokulu projesi Ulusal Eğitime Katkı Protokolü hayata geçecek. Protokol 3 Şubat 2022 tarihinde Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında yapılmıştı. 3 Şubat 2022 tarihli imza programında konuşan TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu, “TOBB'un bugüne kadar 1,9 milyar liralık okul yatırımı yaptığını aktaran Hisarcıklıoğlu, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi için de 1 milyar 175 milyon liralık eğitim yatırımı gerçekleştirdiklerini bildirdi. Hisarcıklıoğlu, "Özetle, TOBB olarak, eğitime yönelik yapmış olduğumuz tüm yatımların ve desteklerin toplam hacmi 3 milyar 587 milyon liraya ulaştı. Mesleki eğitimde kamu-özel sektör iş birliğini artırmak, özel sektörün rolünü güçlendirmek istiyorduk. Mesleki eğitim, özel sektörün insan kaynağını karşılamada en önemli vasıta olsun istiyorduk. 20 yıldır gündemimizde bulunan hayalimiz gerçek oldu. Sağ olsun Sayın Bakan'ımız Mahmut Özer’den bu konuda hem büyük destek hem de önemli icraatlar gördük. Mesleki eğitimi cazip hale getirmek üzere, kendisinin Bakan yardımcılığı döneminde imzalanan ve Bakanlığı döneminde de hızlanarak devam eden bir ilki hayata geçirdik. Milli Eğitim Bakanlığımız ve TOBB ETÜ ile birlikte hazırladığımız Mesleki Eğitimde İş Birliği Protokolü ile mesleki eğitimde reform hareketini, kıymetli Bakan'ımız ile birlikte başlattık. Böylece, 81 ildeki 116 mesleki ve teknik Anadolu lisesini, gençlerimiz için umut ve uzmanlık kapısı haline getirdik. LGS 2021'de Mesleki Eğitim İş Birliği Protokolü kapsamındaki okullarımızdaki doluluk oranı yüzde 96 oldu ve bu okulların tercih edilme anlamındaki başarısını gösterdi” ifadelerine yer vermişti.
NE ARAMIŞTINIZ ?
ÇOK OKUNANLAR
-
Kupa Canavarı Uzunköprü Masterler!
04 Tem 2024 -
Uzunköprü’de Böyleleri Barınmamalı! Ay Yıldızla Zorunuz Ne?
27 Haz 2024 -
Çocuklarıyla girdikleri sınavda üniversiteyi kazanan kadınlar mezuniyet sevinci yaşadı
30 Haz 2024 -
Hasatta sona yaklaşılan Trakya'da buğday üreticisi verimden memnun
02 Tem 2024 -
Tekirdağ'da uyuşturucu operasyonunda 5 zanlı yakalandı
18 Tem 2024 -
Tekirdağ'da plastik atık geri dönüşüm tesisinde çıkan yangın söndürüldü
18 Tem 2024
ÇOK YORUMLANANLAR
-
Köy Kanununa Günümüzde Kim Uyuyor? Kim Denetliyor?
27 Haz 2024 -
UZO Bir Kez Daha Uyardı, “Herkes Önlemlerini Alsın”
27 Haz 2024 -
Ayçiçekleri Yağmur Bekliyor
27 Haz 2024 -
Edirne'de "dur" ihtarına uymayan alkollü ve ehliyetsiz sürücü kovalamaca sonucu yakalandı
27 Haz 2024 -
Uzunköprü’de Böyleleri Barınmamalı! Ay Yıldızla Zorunuz Ne?
27 Haz 2024 -
Kahraman Şehidimiz Doğduğu Köyde Anıldı
27 Haz 2024
Son Yorumlar
- Halil Sert son yolculuguna ugurlandi: Çok çok kıymetli bir insandı ve Çok başarılı bir müdürüydü keskin nişancıydı. Allah gani gani rahmet...
- "Kırklareli için yolumuzda emin adımlarla yürüyoruz": Kesimoğlu geçen seçimde haksızlığa uğrayıp bağımsız olunca oyumu ona vermiştim. Bu defa sen hem de ...
- Aday Dermenci, partililerle kahvaltıda bir araya geldi : Hayırlısı olsun inşallah kazanırsın ...
Bu Habere Henüz Yorum Yapılmadı. İlk Sen Ol