“Üzerimize düşeni yapmaya hazırız”

Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Soner Ilık; “Engelli bireylerin önündeki engelleri kaldırmak için her kesimin üzerine düşeni en iyi ve hızlı bir şekilde yapması gerekmektedir” dedi.  Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Soner Ilık, Meclis Başkanı İsmail Hakkı Özsan, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Serkan Keser, Meclis Üyesi Ahmet Eroğlu ile Oda Genel Sekreteri Merve GelepKırklareli merkez ilçe İstasyon Mahallesi’nde hizmet veren Kırklareli Engelsiz Hayat Eğitim, Kültür, Spor Kulübü ve Derneği’ni ziyaret etti.

Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Soner Ilık, Meclis Başkanı İsmail Hakkı Özsan, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Serkan Keser, Meclis Üyesi Ahmet Eroğlu ile Oda Genel Sekreteri Merve GelepKırklareli merkez ilçe İstasyon Mahallesi’nde hizmet veren Kırklareli Engelsiz Hayat Eğitim, Kültür, Spor Kulübü ve Derneği’ni ziyaret etti. El Becerisi, Okuma-Yazma, Öğrenme Güçlüğü, Hiperaktivitegibi alanlarda eğitim vererek, engelli bireylerin yaşama tutunmasına, kendilerini ifade edebilmesine ve nitelikli bir yaşam sürdürebilmesine katkı sunmak amacıyla hizmet veren dernekte, Dernek Başkanı Nihal Bircan ve Yönetim Kurulu Üyeleri’nin sorunlarını dinleyerek, fikir alış verişinde bulunan Başkan Ilık her zaman engelli bireylerin yanında odlularını belirterek; “Engelli bireylerin önündeki engelleri kaldırmak için her kesimin üzerine düşeni en iyi ve hızlı bir şekilde yapması gerekmektedir. Biz Oda olarak daima engelli bireylerimizin yanındayız” dedi.
Ziyarette konuşan Başkan Soner Ilık, engelli olmanın kişinin kendisini geliştirmesine engel teşkil etmeyeceğini belirterek; “Çalışıp üretmek, hayatin her alanında rol almak ve hayatin her güzelliğini yaşamak engelli insanlarımızın da hakkıdır. Engelli olmak kimsenin seçimi değildir. Dolayısıyla bu durumdan utanıpsıkılmak, toplumdan kendini soyutlamak doğru bir davranışolmamalı diye düşünüyorum. Toplumla iç içe birçok şeyipaylanmak bizlerin hakkıolduğu gibi siz engelli kardeşlerimizin de hakkıdır. Bu açıdan son zamanlarda devletimizin yeni ve olumlu çalışmalarınatanık oluyoruz. Engelli vatandaşlarımızıngeçmişte sokakta yürümeleri bile sorun teşkil ederken bugün bizler dâhil hemen hemen tüm kurumlarımız fiziksel engelleri adim adım kaldırarak birçok vatandaşımızakolaylıklarsağlamayaçalışıyoruz. Engelli kardeşlerimizin hak ettiği ya da ihtiyaç duyduğu hizmetleri almasınoktasında gerekenin yapılması için hep birlikte mesai harcamalıyız. Daha da fazla çalışmamızıngerektiğinin bilincindeyiz” dedi.
Dernek Başkanı Nihal Bircan tarafından dernek binası gezdirilen Başkan Soner Ilık burada eğitim alan engelli bireylerle yakından ilgilenerek, yaptıkları çalışmalar hakkında bilgiler aldı. (KTSO)

Yorum Yazın

Bu Habere Henüz Yorum Yapılmadı. İlk Sen Ol