Uygunsuz bulunan işletmelere ceza verildi, ek süre tanındı

Kırklareli Tarım ve Orman Müdürlüğü, yurt genelinde yapılan denetim seferberliği kapsamında gıda işletmelerine yönelik denetimleri sürüyor. Yapılan denetimlerde yönetmeliklere aykırı faaliyetlerini sürdüren işletmelere ceza verilirken, hatalarını düzeltmeleri içinde süre verildi.

Kırklar Haber
Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin talimatları ile 81 il ve ilçede eş zamanlı olarak 6 gün süren ve ürün bazlı olarak gerçekleştirilen denetim seferberliği kapsamında Kırklareli Tarım ve Orman İlçe Müdürlüğü Gıda Kontrol Görevlilerince İlçede bulunan süt işleme, et işleme, unlu mamuller ve pastacılık üretim, satış işletmeleri, okul kantin ve yemekhaneleri ve toplu tüketim yerleri denetlendi. Denetimler kapsamında; muayene ve analiz yaptırmak üzere numuneler alınırken, ayrıca uygunsuzluk tespit edilen işletmelere 5996 sayılı Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanunu kapsamında idari para cezası uygulandı ve uygunsuzlukları düzeltmeleri amacıyla süre verildi.
Kırklareli’nde bulunan ve tüm sektörlerde hizmet veren gıda işletmelerine, 5996 sayılı Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanunu kapsamında rutin denetimlerin devam edeceği belirtildi.

Yorum Yazın

Yapılan Yorumlar

  1. Halk sağlığı ile ısrarla oynayan işletmelere acımayın kapatın. Hele bu okullara yönelik işletmeler olunca düşünmeyin bile. Süistimaller yeni süistimalleri bir işin etrafından başka türlü dolanmayı getirir.