Uyarının adı bile yetti

Marmara bölgesi için yapılan şiddetli yağış ve dolu uyarısı üzerine Kırklarelililer de harekete geçti. Kentte kapalı otopark sorunu olsa da Merkez’deki tek kapalı özel otopark tamamen dolarken ilimizdeki tek büyük alışveriş merkezinin de otoparkı dolulukta zirve yaptı. Sokakta kalan bazı vatandaşlarda arabalarının üzerini naylon, karton ve kilim gibi eşyalarla kapatarak doluya karşı önlem almaya çalıştı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün dün yaptığı yağış uyarısı sonrası Marmara Bölgesi alarma geçti. Dün 11.00 ile 22.00 saatleri arasında şiddetli yağış, dolu ve sel baskınına karşı yapılan uyarı etkili oldu. Vatandaşlar araçlarını kapalı otoparklara, korunaklı yerlere alırken aracını açıkta bırakmak zorunda kalan vatandaşlarda arabalarının üzerini çeşitli eşyalarla örttü.
Meteoroloji Genel Müdürlüğü öğle saatlerinden itibaren Edirne, Kırklareli, Tekirdağ ve İstanbul'un Avrupa yakasında metrekareye 21-50 kg yağış beklendiği şeklinde uyarı yaptı. Bu uyarı üzerine gerek haber kanalları gerekse sosyal medya üzerinden şiddetli yağış ve dolu uyarısı yapılmaya başlandı. Bunun üzene harekete geçen vatandaş-
lar arabalarının üzerini ya kilim gibi eşyalarla örttü yada kapalı ve korunaklı bir yere almaya çalıştı. Bu kapsamda Kırklareli Merkez’deki tek yer altı otoparkı tamamen doldu. Başka yer arayışına giren vatandaşların bir kısmı da araçlarını KİPA alışveriş merkezinin altındaki otoparka çekti.
Lüleburgaz’da araçlara
dolu önlemi
Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün 26 Haziran 2018 Salı günü Trakya ve Maramara Bölgesi’nde dolu ve fırtına alarmı vermesinin ardından Lüleburgaz’da da vatandaşlar araçlarını battaniye ve kartonla örttü.
Kırklareli'nde Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün kuvvetli yağış ve dolu uyarısı üzerine bazı araç sahipleri, araçlarının üstünü halı ve battaniye ile kapatırken, bazıları da araçlarını Kapalı Otoparka götürdü.  Lüleburgaz  Kongre Meydanı’nın altında bulunan kapalı otopark önünde de uzun kuyruklar oluştu. Otoparkın kısa sürede dolması üzerine Belediye, Kapalı Pazaryerini ücretsiz otopark olarak kullanılmak üzere vatandaşların hizmetine açtı.
Kapalı Pazaryerindeki güvenlik görevlileri sürücülere araçlarını park etmeleri için yardımcı oldu.

Yorum Yazın

Bu Habere Henüz Yorum Yapılmadı. İlk Sen Ol