Üresin; “Hak Yerini Buldu”

Kırklarlareli İl Genel Meclis Başkanı Safet Üresin, geçtiğimiz yıl Nisan ayında Cumhuriyet Halk Partisi’nden ihraç edilmişti. Konuyu yargıya taşıyan ve haklı bulunan Safet Üresin,
Cumhuriyet Halk Partisi’ne dönmek için gün sayıyor.
Partiye dönüşü öncesinde basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Üresin, Cumhuriyet Halk Partisi’ne ya da parti
üyelerine kırgın olmadığını dile getirdi.

5 Aralık’ta yapılan İl Genel Meclis toplantısının ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Makamında basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Safet Üresin, Merkez İlçe Kongresi hakkında konuştu; “Cumhuriyet Halk Partisi’nin Merkez İlçe Kongresi çok güzel bir havada geçti. Seçilen arkadaşları tebrik ediyorum.
Kaybedenlerde üzülmesin demokrasilerde bunlar olacak. Kaybedenleri de tebrik ederim onlarda güzel bir yarış çıkardı.” dedi. Kongrenin çok güzel bir atmosferde geçtiğini, adeta bir bayram havasının estiğini ve adayların rakip olsalar bile birbirlerine karşı çok kibar ve anlayışlı olduğunun altını çizdi.
Yapılan seçimin herhangi bir kazananı ya da kaybedeni olduğunu düşünmediğini söyleyen Üresin, iki aday yarışmış olsa da galip gelenin Cumhuriyet Halk Partisi olduğunu sözlerine ekledi. Bütün seçimlerin, bütün kongrelerin aynı şekilde gerçekleştirilmesi gerektiğini belirten Üresin, “Bütün parti üyelerini tebrik ediyorum.” ifadelerini kullandı.
Bugünlerde Evraklar
Gelmiş Olacak
Geçtiğimiz partiden ihraç edilmesinin ardından geçen süreyi ve yaşadıklarını anlatan İl Genel Meclis Başkanı Safet Üresin, ”Partiye dönüş konusu hakkında konuşmak gerekirse, maalesef hiç yaşanmasını istemediğim ama yaşanan bazı tatsız olaylar oldu. Partiden ihraç edilmem ardından tabi ki büyük üzüntü duydum ama bu konuda yapamam gerekeni yaptım. Mahkemeye başvurdum. Geçen süreden sonra mahkeme beni haklı buldu ve mahkemeyi kazandım. Zannediyorum ki bugünlerde evrakların, kararın İl Başkanlığına gelecek bu hafta ya da bir sonraki hafta içinde. “ diye konuştu.
Üzüntüden Zayıfladım
Partiye veya Parti üyelerine kırgınlığı olmadığını dile getiren Üresin; “Benim partiyle ya da kişilerle bir problemim yok. Tabi ki keşke bu olaylar hiç yaşanmasaydı ama yaşadık. Bu olaydan sonra zor zamanlar geçirdim üzüntüden zayıfladım, olmayan şeker hastalığım ortaya çıktı.” dedi.
Hak Edenler Yerini Alıyor
Siyasette bu gibi durumların yaşandığını belirten Safet Üresin; “Yine tekrarlamak istiyorum ki benim ne partiye ne de parti içinde ki kişilere bir kırgınlığım var, siyasette bu gibi durumlar hep olmuştur, bu gibi sebeplerden dolayı kırgınlık doğru olmaz. Hak edenler de yavaş yavaş yerini alıyor bunu da özellikle belirtmek istiyorum. Hak yerini buldu.” diye konuştu.

Yorum Yazın

Bu Habere Henüz Yorum Yapılmadı. İlk Sen Ol