Türkiye’nin ve Kırklareli’nin gururu ŞEVVAL ÇAKAL Avrupa Şampiyonu

Giydiği formanın hakkını verdi

“Teşekkürler Şevval Çakal”

Kırklareli taekwondoda başarıya doymuyor. Şevval Çakal elde ettiği başarılar ile birlikte hem Kırklareli’nin adını hem de Tükiye’nin adını duyurdu. 31 Mayıs-10 Haziran 2018 tarihlerinde Bulgaristan'ın Plovdiv/Filibe şehrinde Kolodruma spor kompleksinde düzenlenen 1.WTE Multi Avrupa Oyunları'nda 51 kg Genç Bayanlar kategorisinde tatamiye çıkan taekwondocu Şevval Çakal Avrupa Şampiyonu oldu.

Kırklar Haber
31 Mayıs-10 Haziran 2018 tarihlerinde Bulgaristan'ın Plovdiv Filibe şehrinde Kolodruma spor kompleksinde düzenlenen 1.WTE Multi Avrupa Oyunları'nda 51 kg Yıldız bayanlarda Şevval Çakal tatamide 1.turda Yunan rakibini 21-1 sayı üstünlüğü ile nakavt eden sporcu, Çeyrek Finalde Bulgar rakibi karşısında 2. raund'un sonunda 7-2 geriye düşmesine rağmen 3. raund da rakibine kurduğu üstünlük ile maçı çevirdi ve 16-7 galip geldi. Yarı Finalde Bulgaristan'lı rakibini de 21-1 sayı üstünlüğü ile nakavt eden Şevval Çakal final'de Letonya'lı rakibini sayı vermeden 12-0 mağlup ederek AVRUPA ŞAMPİYONU oldu.
“Mücadele ve emek için sonsuz şükranlarımızı sunuyoruz”
Ergin Spor Kulübü Başkanı Gökhan Yeşil, sporcusuna teşekkürlerini şu sözlerle sundu Yeşil “Bizler Kırklarelili taekwondocular olarak çok büyük bir aileyiz ve her sporcumuz bu büyük ailenin birer ferdi. Dolayısıyla sen, ben ya da o diye bir kavram yok. Her anlamda "BİZ" varız. Bunun bilincine varan, bununla birlikte hareket eden her sporcumuz da onun için en iyiyi planladığımızın farkına varıyor.
Bu tabloya bir de aileler eklenince, aslında başarının temelleri kendiliğinden atılmış oluyor. Bizler Ergin Spor Kulübü olarak, gelecekte ne yapacağımızı, nasıl bir proje izlememiz gerektiğini her zaman sporcularımızın hayalleri, hedefleri ve istekleri doğrultusunda gerçekleştiriyoruz. Şefika Çakal bu kutsal formanın altında tüm çabasını ortaya koydu.
Hepimizin gördüğü gibi iyide bir sonuç aldı. İnşallah gelecek sene daha çok çalışarak daha fazlasını elde edecek. Ona bu göstermiş olduğu mücadele ve emek için sonsuz şükranlarımızı sunuyoruz" sözlerine vurgu yaptı.
“Hedeflerimizin peşinde koşuyoruz”
“Ergin Spor Kulübü olarak, Kırklareli taekwondosu adına 10 sporcu ile Uluslararası alanda bu güne kadar en yüksek katılımı sağladık. Bu ilki de sporcularımızla birlikte başarmak bizlere nasip oldu. 2018 yılında şubat ayı itibari ile Milli Takımlara 6 sporcu verdik. 1 Altın,1 Gümüş ve 2 Bronz ile 2018’de önemli bir başlangıcı gerçekleştirdik. Hedeflerimiz doğrultusunda Atina’da güzel bir sonuç ve madalyalar ile geri döndük, ardından şimdi Avrupa Şampiyonu olduk. Şimdi hedefimiz Dünya Şampiyonu olmak.
“Çocuklarımız çok çalışarak mükemmel işler yapıyor, Ülkemizin, İlimizin ve Kulübümüzün onur ve gurur kaynağı oluyorlar. Kırklareli halkının takdirini hak ediyorlar. Çocuklarımızın başarılarını anlatmaya duyurmaya gündemde tutmaya çalıyoruz elimizden geldiği kadar’’ dedi.

“Ülkemize, ilimize, kulübümüze hayırlı olsun. Rabbim devamını nasip etsin”
Öğrencisinin elinden gelenin fazlasını yaptığını ve Avrupa Şampiyonu olduğunu dile getiren Başkan Gökhan Yeşil “31 Mayıs-10 Haziran 2018 tarihlerinde Bulgaristan'ın Plovdiv Filibe şehrinde Kolodruma spor kompleksinde düzenlenen 1.WTE Multi Avrupa Oyunları'nda 51 kg Yıldız bayanlarda Şevval Çakal tatamide 1.turda Yunan rakibini 21-1 sayı üstünlüğü ile nakavt eden sporcu, Çeyrek Finalde Bulgar rakibi karşısında 2. raund'un sonunda 7-2 geriye düşmesine rağmen 3. raund da rakibine kurduğu üstünlük ile maçı çevirdi ve 16-7 galip geldi. Yarı Finalde Bulgaristan'lı rakibini de 21-1 sayı üstünlüğü ile nakavt eden Şevval Çakal final'de Letonya'lı rakibini sayı vermeden 12-0 mağlup ederek

AVRUPA ŞAMPİYONU oldu” şeklinde konuştu.
“İnandık, çalıştık ve başardık”
Yeşil, başarı için ne olursa olsun ilk hedeflerinin yine gurur kaynağı olmak olduğunu, bunu da başardıklarını belirterek;"Gün gelecek Ergin Spor Kulübü herkesin ortak noktası olmayı başaracak. Biz çocuklarımızı, gençlerimizi her türlü kötü alışkanlıktan uzak tutarak, spora gönül vermelerini istiyoruz. Yoğun antrenman temposu, başarı öyküleri, azim, yetenek ve aile desteği bir araya gelince, kötü alışkanlık kendiliğinden uzaklaşıyor. Çocuklarımızın ve gençlerimizin hayatlarını dolu dolu yaşamaları, yeteneklerini değerlendirmeleri adına bizler birer elçi olarak yapmamız gerekeni yapıyoruz" ifadelerini kullandı. Yeşil, başarının çok çalışarak, inanarak olabileceğini, yorgunluğun ve stresin elde edilen galibiyetlerle yok olacağının altını çizerek sözlerine son verdi.Yorum Yazın

Bu Habere Henüz Yorum Yapılmadı. İlk Sen Ol