Türkiye’deki Tek Boşnak Meclis Başkanı

Kırklareli İl Genel Meclis Başkanı Safet Üresin, yutdışından gelen misafirlerini ağırladı. Kırklareli İl Genel Meclis
Salonu’nda gerçekleşen ziyaret oldukça samimi bir ortamda geçti. Hem sohbet eden hem de gelişmelerin değerlendirildiği görüşmede, geçtiğimiz günlerde kutlanan Göçmen Günü de unutulmadı. Ziyarete gelenler arasında; Karadağ Dış İşleri Bakanlığı Diaspora Genel Sekreteri Elvira Bektesi, Yugoslavya-Karadağ Göçmenleri Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneği Başkanı Bedri Gül, Adem Yardımcı’nın yanı sıra konukların yakınları katıldı.

20 Aralık Çarşamba günü saat 15:00’da gerçekleşen ziyaret adeta aile ortamında geçti.
Safet Üresin karşıladığı konuklar ile sohbet ederken birçok farklı dil ile konuşması dikkatlerden kaçmadı. Kapıda ki küçük sohbetin ardından salona geçildi. Salonda konuklar tarafından Safet Üresin’e hediye takdim edildi ve hatıra fotoğrafı çektirildi.
İki Ülke Arasında Hizmet ve Yardıma Hazırız
Günün anlam ve önemi hakkında konuşan Karadağ Dış İşleri Bakanlığı Diaspora Genel Sekreteri Elvira Bektesi; Kırklareli’ne ilk defa geldiğini ancak çok beğendiğini dile getirdi. Bektesi; “Bugün Kırklareli’ne gelme sebebim burada gerçekleştirilecek bir resmi açılış ile alakalı oldu. Kendi ülkemin, kendi devletimin, kendi dış işleri bakanlığımın selamlarını sizlere getirdim. Burada olmaktan çok mutluyum. Bugün tanışmamız gerçekleşti, artık iki ülke arasında bir ihtiyaç olursa her şekilde hizmete ve yardıma hazırız.” diye konuştu.
Ziyaret İçin Bugünü
Seçmenize Teşekkür Ederim
Konuşması için Elvira Hanıma çok teşekkür eden Meclis Başkanı Safet Üresin, gerçekleşen ziyaretin kendisi için çok anlamlı olduğunu belirterek, “Hem bugün yanımızda olduğunuz için hem de Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün şehrimize gelişinin 87.yıldönümü olduğu için ve bu ziyaret için böyle bir günün seçildiği için kendilerine çok teşekkür ediyorum.” dedi.
Umarım Göçmenler Artık Acı Çekmezler
Ziyaretten dolayı çok duygulandığını ifade eden Safet Üresin, ziyaretleri için herkese teşekkür ederken, 18 Aralık Uluslararası Göçmenler Günü’nü bir kez daha kutladı. Üresin, “Tüm göçmenlerin Uluslararası Göçmenler Günü’nü kutluyorum. Hem Trakya’da bulunan hem de tüm dünyada ki göçmenlerin göçmenler günü kutlu olsun. Trakya’nın neredeyse tamamı göçmenlerden oluşuyor. Ben de bir göçmen çocuğu olarak göçmenler gününden haz aldım. Göçmenler çok çile çekmiş, çok mübadeleler geçirmiş, savaşlar görmüş ezilmişler. Umarım bundan sonra dünyada bulunan hiçbir göçmen aynı acıları tekrardan yaşamaz.” ifadelerini kullandı.
Umarım Bu Kardeşlik Uzun
Yıllar Devam Eder
“Bugün burada olan Karadağ Cumhuriyeti Dış İşleri Yetkili Almira Hanıma ziyaretinden dolayı çok teşekkür ediyorum. Yugoslavya-Karadağ Göçmenleri Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneği Başkanı Bedri Gül’e ve ekibine ziyaretlerinden dolayı çok teşekkür ediyorum. Umarım bu dostluk ve kardeşlik çok uzun yıllar boyunca devam eder.” diye konuştu.
Konuşmalarının ardından taraflar dostça bir sohbet gerçekleştirdiler ve ileriki dönemler için hep birlikte bir yemek yeme sözü verdiler. Program sonunda Safet Üresin, konuklara hediyelerini verdi ve bir daha ki görüşmeleri için söz aldı.

Yorum Yazın

Bu Habere Henüz Yorum Yapılmadı. İlk Sen Ol