“Türkiye Cumhuriyeti Devletinin 97. yıldönümünü kutlamanın gurur ve coşkusunu hep birlikte yaşıyoruz”

Kırklareli Valisi Osman Bilgin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 97.yılını yayınladığı mesajla kutladı. Vali Osman Bilgin mesajında şu ifadeleri kullandı; “Tarihi, şan ve şerefle dolu yüce ulusumuzun, yedi düvele karşı göğsünü siper edip, istiklal mücadelesini vererek kurduğu, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin 97. yıldönümünü kutlamanın gurur ve coşkusunu hep birlikte yaşıyoruz.
Kuruluştan bugüne, Türkiye Cumhuriyeti çok önemli gelişmelere imza atmış, dünya imparatorluğundan hasta adam durumuna düşürülen bir devlet; bu kısa sürede yaşadığı türlü iç ve dış badirelere rağmen; dünyanın tüm ortak platformlarında sözü dinlenen, bölgesi için barış güvencesi olan, ekonomisi güçlü, demokrasiyi özümsemiş modern bir ülke haline gelmiştir.
Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir diyerek Türkiye Cumhuriyeti'ni kuran kahraman milletimiz, aynı zamanda dünyanın tüm mağdur, mazlum, soydaş ve kardeş topluluklarının da ilham kaynağı olmuştur. Tarihimizin en kapsamlı çağdaşlaşma hamlesi olan Cumhuriyetimizin ilanı, insanımızın ufkunu genişletmiş, fikri hür, vicdanı hür nesillerin yetişmesini sağlamıştır. Cumhuriyetten aldığımız feyiz ve güçle devletimiz, uluslararası camiada saygın bir yere sahip olmuş, Anadolu'nun her köşesindeki vatandaşına eşit mesafede duran bir yapıya ulaşmıştır
Aziz Milletimiz tarih boyuncadüşmanlara karşı verdiği bağımsızlık mücadelesindeolduğu gibi bugün de, hain PKK ve FETÖ/PYDterör örgütleri başta olmak üzere,ülkemizin bölünmez bütünlüğüne, milletimizin birliğine karşı yapılan her türlü terör unsurukarşısında, milli irademize yönelik tehditleri bertaraf edeceğini ve bu değerlerine son nefesine kadar sahip çıkacağını son olarak 15 Temmuz’da tüm dünyaya bir kez daha göstermiştir.
97 yıldır büyük bir coşkuyla kutladığımız Cumhuriyet Bayramımızı, Ülkemizde ve ilimiz de,bu yıl pandemi kuralları çerçevesinde düzenlenen etkinliklerle kutlayacağız. İlimizde 29 Ekim günü saat 19.23’de tüm vatandaşlarımız ellerinde şanlı Türk bayraklarımız ile hep beraber balkonlara çıkarak bağımsızlığımızın sembolü İstiklal Marşı’mızı hep beraber okuyacağız. Devamında vatandaşlarımızın araçlarıylakatılım sağlayacakları Cumhuriyet konvoyunu oluşturarak Cumhuriyet coşkusunu kurallar ve tedbirler çerçevesinde, kontrollü sosyal hayata uyarak büyük bir coşkuyla, birlik ve beraberlik içerisinde kutlayacağız.
Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, İstiklal Mücadelemizin bütün kahramanlarını, şehit ve gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyor, Kırklarelili hemşehrilerimizin ve bütün vatandaşlarımızın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı canı gönülden kutluyorum.”

Yorum Yazın

Bu Habere Henüz Yorum Yapılmadı. İlk Sen Ol