Turizm Alanı amaçlı onay verilen 12 projeden sadece 2’si aktif

Kırklareli İl Genel Meclisi Kasım ayı birleşimlerinin 6.oturumu geride bıraktı. Gündem maddelerinin görüşülmeye devam ettiği mecliste bütçe görüşmelerine az bir süre kalırken, Meclis ve Encümen Kararlarını İzleme Komisyonu 2014 yılından bu yana İmar ve Bayındırlık Komisyonuna havale edilen “Turizm Alanı” yerlerinin son durumu hakkında bilgi verdi. Rapora göre ilimizde turizm alanı amaçlı onay verilen 12 projeden yalnızca 2 tanesi aktif olarak hizmet vermekte.

İl Genel Meclisi birleşimlerine 6’ncı birleşimle devam ederken birleşime Saffet Üresin başkanlık etti. Bir önceki birleşime ait tutanak özetlerinin kabulü ile başlayan oturum, Meclis ve Encümen Kararlarını İzleme Komisyonu raporunun okunması ile devam etti.
2 rapor inceleme
aşamasında
Okay Şeran tarafından okunan raporda İmar ve Bayındırlık Komisyonuna havale edilen “Turizm Alanı” amaçlı işletmelerle alakalı meclis üyelerine bilgi verildi. 2014 yılı ile 2018 Kasım ayına kadar meclis gündemine gelen “Turizm Alanı” amaçlı imar raporlarının aktarıldığı raporda başvurusu yapılan 15 projenin 12’sinin kabul edildiği, 1’inin ret edildiği, 2 tanesinin ise rapor ve inceleme aşamasında olduğundan bahsedildi. Okunan raporun ardından Okay Şeran onaylanan 12 projeden 2 tanesinin aktif olarak devam ettiği diğer projelerin ise aktif olmadığını kaydetti.
İmar ve Bayındırlık Komisyonu raporları okundu
Meclis ve Encümen Kararlarını İzleme Komisyonu raporunun ardından meclis diğer gündem maddeleriyle devam etti. Babaeski Karabayır köyünde bulunan taşınmaz üzerine tarım ve hayvancılık tesisi amaçlı işletme yapılması ile ilgili İmar ve Bayındırlık Komisyonu okundu. Rapor oy birliği kabul edildi. Sonraki gündem maddesinde Merkez Yündolan köyünde “Gelişme Konut Alanı” amaçlı imar planını ile ilgili İmar ve Bayındırlık Komisyonu raporu görüşüldü. Rapor kabul edildi. Günün son maddesinde ise Lüleburgaz Müsellim köyünde “Konut Alanı” kurulması ile alakalı madde görüşüldü. Cavit Çağlayan henüz raporun hazır olmadığını belirtti. Madde Aralık ayı gündeminde görüşülecek.

Yorum Yazın

Bu Habere Henüz Yorum Yapılmadı. İlk Sen Ol