Trakya İllerinin Kurtuluşu Ata'nın Huzurunda Kutlandı

Trakyalı bürokratların öncülüğünde Ankara’da kurulan Tekirdağ Gelişim Derneği (TEG-DER) ilk faaliyetini Ata’nın huzuruna çıkarak gerçekleştirdi. Kasım ayının Trakya il ve ilçelerinin düşman işgalinden kurtuluşu ayı olduğu hatırlatılırken, bu kapsamda Tekirdağ Gelişim Derneği, yönetim kurulu ve dernek üyelerinin katılımıyla Anıtkabir ziyareti gerçekleştirildiği belirtildi. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün mozolesine çelenk konulmasının ardından Yönetim Kurulu adına Dernek kurucu başkanı Hüseyin Bilgin Anıtkabir Özel Defterine şu cümleleri yazdı; “Cumhuriyetinizin aziz kurucusu ve büyük başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk; Trakya’mızın düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yıl dönümü vesilesiyle vatan ve millet coşkusuyla huzurunuzda bulunmaktayız.
Emperyalist güçler tarafından işgal edilen ve ülkemizin güzide şehirlerinden Tekirdağ, Edirne ve Kırklareli; “Ya istiklal ya ölüm!” diyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde bağımsızlığına ve özgürlüğüne gözlerini açmıştır.
Önce şahsınız olmak üzere silah arkadaşlarınızı ve  bağımsızlık mücadelemizin kahramanlarını rahmet ve saygıyla anıyorum. Ruhlarınız şad olsun ...”
Son olarak Başkan ve tüm Yönetim Kurulu Üyeleri, derneğin bölgemize hayırlı olmasını dileyerek tüm Tekirdağlıları, Tekirdağ’a destek veren, Tekirdağ kültürünü seven, sahip çıkan veya yaşatan hemşehrileri derneğe katkı sağlamaya davet etti. (F.Kurtbayram)

Yorum Yazın

Bu Habere Henüz Yorum Yapılmadı. İlk Sen Ol