Trakya Üniversiteler Birliği 12. Alt Kurul Toplantısı yapıldı

Trakya Üniversiteler Birliği 12. Alt Kurul Toplantısı Çanakkale 18 Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) ev sahipliğinde yapıldı. Yapılan
Toplantıya; birliğin dönem başkanlığını yürüten Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Süha Özden, Kırklareli Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Gülnur Eti İçli, Trakya Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mümin Şahin, Namık Kemal Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İhsan Soysal’ın yanı sıra alt çalışma gruplarına mensup akademik ve idari personel katıldı.
Trakya Üniversiteler Birliği kapsamındaki dört üniversitenin gerçekleştirmiş oldukları çalışmaların son derece güzel, sağlıklı ve iyi yönde ilerlediğini belirten Prof. Dr. Süha Özden, bu çalışmaların birçok kurumun dikkatini çektiğini, bu tür birlikteliklerin içinde TÜB’ün çok verimli ve nitelikli çalışmalara imza attığının altını çizdi.
Rektör Yardımcısı Özden, bu birlikteliğin uzun yıllar çok daha sağlıklı bir şekilde bugünden çok daha ileriye taşıyacaklarını belirterek; “Özellikle bulunduğumuz coğrafyanın kalkınmasına ve bu coğrafyayı tercih eden üniversite öğrencilerinin TÜB varlığını hissetmelerine çalışacağız. 12. Alt kurul toplantısının başarılı geçmesini temenni ediyorum” dedi.
Kırklareli Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Gülnur Eti İçli, alt kurul toplantısına MEYOK alt gurubunun eklenmiş olmasının faydalı olduğunu belirterek toplantının verimli geçmesi dileğinde bulundu.
Namık Kemal Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İhsan Soysal Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin ev sahipliğine teşekkür ederek, TÜB’ün artık kurumsallaştığını ve birlikte güzel işlere imza atıldığını dile getirdi.
Birliğin temellerinin 2012 yılında atıldığını belirten Trakya Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mümin Şahin, 12. Alt Kurul Toplantısı’nda çıkacak kararların hayırlara vesile olmasını söyledi. TÜB Genel Sekreteri Doç. Dr. Aşkın Koyuncu ise 12. Alt Kurul Toplantısı’nın gündemine ilişkin açıklamalar yaptığı konuşmasında, alt kurul gruplarının çalışmalarını yürüteceği maddelerle ilgili bilgiler verdi. Trakya Bölgesindeki sosyal, kültürel ve ekonomik gelişmeleri yakından takip ederek bölgedeki gelişmişliği ve birlik üyesi üniversiteler arasındaki etkileşimi arttırmak için çalışmalar yapan TÜB’ün 12. Alt Kurul Toplantısı’nda şu alt çalışma grupları yer aldı:
TÜB Kataloğu Alt Çalışma Grubu
Dış İlişkiler Alt Çalışma Grubu
Web Sayfası Alt Çalışma Grubu
TÖMER ve Yabancı Uyruklu Öğrenci Alt Çalışma Grubu
Sosyoekonomik Kalkınma ve Balkanlar Alt Çalışma Grubu
Balkan Oyunları Alt Çalışma Grubu
Balkan Tarihi ve Kültürü Alt Çalışma Grubu
Lisansüstü Öğrenci Kongresi Alt Çalışma Grubu
Kütüphane ve Dokümantasyon Alt Çalışma Grubu
Sosyal, Kültürel ve Spor Alt Çalışma Grubu
MEYOK Alt Çalışma Grubu
Konuşmaların ardından alt
çalışma gruplarının gündem maddelerini değerlendirmeleri sonucu oluşturulan raporlar ve etkinlik takvimi, bir sonraki üst kurul toplantısı için imzaya hazırlandı.
Toplantı karşılıklı hediye takdiminin ardından sona erdi.

Yorum Yazın

Bu Habere Henüz Yorum Yapılmadı. İlk Sen Ol